Europ Assistance získala významný certifikát v oblasti bezpečnosti informací


			Europ Assistance získala významný certifikát v oblasti bezpečnosti informací
29.10.2015 Pojistný trh

Společnost Europ Assistance, jako první v ČR ve svém oboru asistenčních služeb, získala certifikát ISO 27001 zaměřující se na oblast bezpečnosti IT, zpracování dat a informací. Těžištěm je ucelený bezpečnostní systém managementu informací i databází a jeho zabezpečení včetně nakládání s osobními údaji.

Europ Assistance si je plně vědomá hodnoty informací, které zpracovává při poskytování asistenčních služeb . Databázové soubory jako zejména lékařské zprávy, nahrávky hovorů, databáze zákazníků a jiné citlivé údaje , jsou nyní chráněny dle velmi vysokých mezinárodních standardů.

Během roční přípravy a také v rámci dvoustupňové certifikace v roce 2015 jsme výrazně rozšířili povědomí zaměstnanců Europ Assistance o metodách a přístupech pro uvedené oblasti a mnoho procesů jsme i upravili na základě doporučení specializovaných auditorů. Potvrdili jsme si ale současně, že úroveň našich klientských řešení byla vysoká,“ komentuje přípravu na certifikaci Vladimír Fuchs, generální ředitel Europ Assistance.

Europ Assistance je první společností v  oboru, která certifikaci dle ISO 27001 (ISO/IEC 27001 – Information security management) získala. Jedná se již o třetí ISO certifikát, který tato společnost vlastní. Mimo výše zmíněného certifikátu je držitelem také certifikátů ISO 9001:2009 a 20000-1:2011. 

certifikat-iso-270012014

Zdroj: Europ Assistance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články