Europ Assistance předpokládá letošní obrat ve výši 115 milionů Kč


			Europ Assistance předpokládá letošní obrat ve výši 115 milionů Kč
5.11.2014 Tiskové zprávy

Společnost Europ Assistance s.r.o., jedna z vedoucích asistenčních společností v ČR a SR představila řadu inovativních asistenčních služeb – AutoCare, PneuCare a IT asistenci.

Obrat společnosti se více než zdvojnásobil. V roce 2008 činil zisk 46,9 milionů Kč, očekáváný letošní obrat se předpokládá na 115 milionů. Výrazně se také zvýšil počet zemí, kde společnost zasahovala. „V roce 2008 to bylo 95 zemí, v loňském roce jsme zasahovali celkově v 159 zemích. Tento faktor nesouvisí pouze s růstem tržního podílu naší společnosti, ale také s významnými změnami v preferencích českých občanů pro jejich cesty do zahraničí. Ti nyní cestují skutečně do celého světa.“

Situace na asistenčním trhu se oproti roku 2008 značně změnila. K dominantním sektorům Cestovní a Automobilové asistence přibyl sektor Domácnost a rodina a sektor Zdraví. Především v domácí asistenci zaznamenala Europ Assistance dynamický růst a nyní obsluhuje více než milion pojistek právě v oblasti domácí asistence.

V oblasti cestovní asistence zaznamenala Europ Assistance nárůst počtu případů z 6 755 na 11 563, tedy téměř na dvojnásobek. Trend lze pozorovat především v asistenci ke zpožděným či ztraceným zavazadlům, kde se výskyt více než zešestinásobil na 953 případů v roce 2013. Stejně tak rapidně narostl počet případů pojištění odpovědnosti, a to z 37 na 218. Z pohledu navštěvovaných zemí je největší nárůst případů v Turecku.

Novinky v produktech

Novinkou v oblasti asistence pro řidiče, je možnost sjednat si službu AutoCare ve svém servisu. Výsledkem je, že v případě incidentu a nutnosti odtahu automobilu je pak odtažen právě do tohoto servisu, a to prakticky odkudkoliv z celé Evropy. Limit asistenčního zásahu je nastaven na 75 000 Kč.

Další novou asistenční službou pro řidiče je PneuCare, která zajistí vše potřebné v případě defektu pneumatiky, jako je zajištění výměny pneumatiky na místě, odtah vozidla do nejbližšího pneuservisu, úhradu opravy pneumatiky, nebo úhradu pneumatiky v případě neopravitelného poškození.

Novou službou určenou pro obchodní partnery je IT asistence. Europ Assistance pak těmto klientům zprostředkovaně zajistí vzdálenou asistenci k PC, telefonickou asistenci, obnovu dat z PC, paměťových karet a dalších médií a konzultace při nastavení televizoru, přehrávače či mobilu.

Europ Assistance

Zdroj: Europ Assistance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články