Europ Assistance v roce 2012


			Europ Assistance v roce 2012
19.2.2013 Tiskové zprávy

Europ Assistance, s.r.o., představila výsledek hospodaření za rok 2012. Společnost dosáhla obratu 154 milionů Kč. Dalších více než 20 milionů Kč utržila v roce 2012 nově otevřená dceřiná společnost ČP Asistence. Europ Assistance uzavřela rok se ziskem před zdaněním ve výši 30,2 milionů Kč. Jde o 20% nárůst zisku oproti roku 2011. Společnost tak navázala na nepřerušený růstový trend posledních let.

 

Inovace přináší nové služby

V roce 2012 se podařilo představit několik nových asistenčních služeb. Konkrétně asistence pro motorkáře – MotoCare a MotoCare Fun, které na portálu pro zákazníky www.europ-online.cz doplnily již zavedené služby pro řidiče – AutoCare, a služby pro pomoc v domácnosti – HappyHome.

V reakci na rostoucí využívání chytrých telefonů vznikla první mobilní aplikace speciálně vyvinuté pro český trh: EAutoCareMedAsist. Jedná se o aplikace pro telefony se systémy iOS a Android, které umožňují jednoduchý kontakt klientů s asistenční centrálou v případě, kdy se ocitnou v nesnázích. 

Nárůst asistencí i nových partnerů

Celkově bylo přijato 231 603 příchozích hovorů, což je nárůst o 7 % oproti loňskému roku. Významně vzrostl počet i odeslaných SMS, a to o 21 % na celkových 46 231, což potvrzuje stále větší význam této formy komunikace. „Ve vypjaté situaci pomáhají SMS zvýraznit klíčové informace pro klienta a v neposlední řadě šetří i energii mobilního telefonu. To je pro klienty významné zejména při pojistných událostech v odlehlých oblastech,“ vysvětluje Jakub Hoďánek,  obchodní ředitel Europ Assistance.

Mezi nové obchodní partnery a významné zákazníky se v roce 2012 zařadili například společnost ČEZ s programem ČEZ Asistence, kde se zajišťuje asistence v případě mimořádných situací v domácnosti, Volvo Financial Services, pro poskytování asistenčních služeb nákladním vozům Volvo, nebo pojišťovna QBE na Slovensku, kde jsou poskytovány asistenční služby cestovního pojištění pro firemní klientelu a asistence k pojištění majetku SME. Nové služby byly také představeny s pojišťovnou Generali, konkrétně se jedná o nový program asistence pro nákladní vozidla.

Zpřísnění certifikace kvality

V roce 2012 Europ Assistance požádala o certifikaci dle normy ISO 20000-1, zaměřenou na řízení procesů kvality v odvětví služeb. V září 2012 ji úspěšně získala a doplnila tak stávající certifikaci dle ISO 9000:2009. Vladimír Fuchs, generální ředitel Europ Assistance Česká republika toto komentuje: „Kvalita zůstává stále jednou z nejvýznamnějších hodnot, kterou bude naše společnost i nadále rozvíjet jako základní konkurenční výhodu pro své koncové zákazníky, i pro obchodní partnery.“

Otevření druhé asistenční centrály

V únoru 2012 Europ Assistance společně s Českou pojišťovnou, největší pojišťovnou na trhu, založila dceřinou asistenční firmu ČP Asistence, která poskytuje asistenční služby výhradně pro klienty České pojišťovny. Tímto krokem Europ Assistance významně zvýšila svůj podíl na trhu. Zvýšené množství zásahů již přináší první efekty v centrálním nákupu asistenčních služeb pro oblast automobilové asistence. Jako jediná asistenční společnost na trhu také Europ Assistance nyní disponuje dvěma asistenčními centrálami, které jsou vybaveny stejnými technologiemi. Pro případ jakéhokoliv výpadku si tedy obě centrály zajišťují schopnost garance provozu na asistenčních linkách 24 hodin denně, 365 dnů v roce.


Europe Assistance

Zdroj: Europ Assistance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články