Gaël Loaëc: KB Pojišťovna roste v neživotním i rizikovém životním pojištění


			Gaël Loaëc: KB Pojišťovna roste v neživotním i rizikovém životním pojištění
20.1.2022 Pojistný trh

Je za námi další pandemický rok. Neexistuje oblast, která by nebyla kovidem zasažena. Přesto se našly situace, které stojí mimo koronavirové dění a jež stojí za to si připomenout. Osobností pojistného trhu jsme se tak v tradiční novoroční anketě zeptali na zhodnocení průběhu uplynulého roku a na klíčové momenty nadcházejícího roku 2022. V dnešním zamyšlení představí své postřehy předseda představenstva Komerční pojišťovny Gaël Loaëc

Globální výsledky na trhu ještě nebyly zveřejněny, nerad bych tedy hodnotil celkovou situaci. Pro naši společnost však rok 2021 nakonec dopadl velmi dobře. Obchodní výkonnost zaznamenala dvouciferný růst v oblasti rizikového životního i neživotního pojištění. Podařilo se nám tím naplnit naši strategii kladoucí důraz právě na tento segment. Nižší aktivitu jsme naopak měli v oblasti investičního životního pojištění.


Mohlo by vás zajímat: ČKP: Počet pojištěných vozidel se blíží 9 milionům


Obdobný vývoj pak očekávám i v roce 2022. Rozhodnutí ČNB zvýšit dvoutýdenní repo sazbu, opakovaně a velmi významně, má za následek inverzní výnosovou křivku, kdy krátkodobé sazby jsou vyšší než sazby dlouhodobé.

To není z dlouhodobého hlediska dobré, protože dlouhodobé sazby mají být z principu vyšší a povzbuzovat investory k investicím do dlouhodobých projektů místo toho, aby nechali své peníze ležet na bankovních a spořicích účtech. Celá tato situace může ohrozit investiční životní pojištění na českém trhu.


Mohlo by vás zajímat: Počty poradců 2021: Exkluzivní přehled


V roce 2022 se budeme i nadále zaměřovat na rizikové životní a neživotní pojištění, plánujeme především více investovat do digitálních řešení pro naše pojištěnce. Jsem si ale jistý, že toto téma bude prioritou pro celý trh. Stejně jako v uplynulých letech se budeme muset nejen my, ale opět celý trh, vypořádat s dalšími změnami, které přicházejí s vývojem epidemie koronaviru.

Už uplynulé měsíce ale ukázaly, že jsme schopni našim zákazníkům nabízet naše služby na dálku a v případě potřeby pracovat výhradně z domova. Nepochybuji ale o tom, že české pojišťovny vše bez velkých problémů zvládnou a rok 2022 pro ně bude rokem dobrým.

Gaël Loaëc
Předseda představenstva
Komerční pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články