Gaël Loaec: Vlivem pandemie se pojišťovnictví přesouvá do on-line prostoru


			Gaël Loaec: Vlivem pandemie se pojišťovnictví přesouvá do on-line prostoru
10.2.2021 Pojistný trh

Rok 2020 by po všech stránkách velmi komplikovaný. Pandemie koronaviru bez sebemenšího varování doslova ochromila fungování všech složek naší společnosti. Co nás čeká a co nás nemine v roce 2021? Jaké budou ty klíčové momenty v oblasti pojišťovnictví? V dnešním zamyšlení představí své postřehy Gaël Loaec, předseda představenstva Komerční pojišťovny.

První věc, která vyplývá z uzavření či omezení otevírací doby prodejních míst následkem epidemického stavu, je obecně pokles prodejů pojištění. V Komerční pojišťovně, stejně jako v řadě jiných společností, jsme v této situaci pozastavili některé projekty. Získaný prostor jsme pak věnovali rychlému dodání vzdáleného řešení pro bankovní poradce v Komerční bance.

Bylo to klíčové pro to, aby naši prodejci v době snížených možností fyzického setkávání měli alternativní možnost, jak oslovit zákazníky. To jsme zvládli opravdu velmi rychle, během pár měsíců. Rovněž jsme téměř okamžitě přizpůsobili některé naše produkty. Například jsme na tři měsíce odpustili poplatek za cestovní pojištění na kartách nebo jsme rozšířili pojistné krytí i na Českou republiku.


Mohlo by vás zajímat: Ivan Špirakus: Nové zkoušky významně zvyšují kvalitu profesionálů v oboru


Co můžeme pozorovat nejen v oblasti pojištění nebo financí obecně, ale napříč celou společností, je akcelerace přesunu na on-line. Komerční pojišťovna měla plně funkční on-line řešení již před covidovou krizí a krize všem potvrdila, že to je dobrá cesta.

Navíc je už nyní zřejmé, že problémy s COVID-19 v roce 2021 přetrvají nejen na začátku roku, ale pravděpodobně i v jeho druhé půlce. A proto je třeba v tomto směru nejen pokračovat, ale aktivity ještě zintenzivnit. U nás proto vylepšujeme stávající řešení vzdáleného přístupu a pracujeme na plně on-linových řešeních.


Mohlo by vás zajímat: Jaké kybernetické hrozby můžeme očekávat v roce 2021?


Uplynulý rok bude mít samozřejmě důsledky i pro zaměstnance pojišťovacího sektoru jako celku. Velký posun pozorujeme především ve vyladění pracovního modelu založeném na kombinaci práce v kanceláři a z domova. A lze očekávat, že u něho řada společností zůstane i v budoucnu.

To bude případ i naší společnosti. Slibujeme si od toho lepší skloubení pracovních povinností a soukromého života našich zaměstnanců, tzv. work-life balance, ale i snížení nákladů na pronájem kanceláří, které budou menší a budou efektivně využívat systém chytrých sdílených stolů.

Gaël Loaec
předseda představenstva
Komerční pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články