Zdeněk Zavadil z Komerční pojišťovny: Životní pojištění ELÁN oblékl nové SAKO


			Zdeněk Zavadil z Komerční pojišťovny: Životní pojištění ELÁN oblékl nové SAKO
24.7.2020 Rozhovory

„KB Pojišťovna přichází v těchto dnech na trh s novinkami v rizikovém životním pojištění Elán. Nejedná se o nový produkt, ale o rozsáhlé úpravy stávajícího pojištění Elán, co se týká rozsahu, ceny a způsobu sjednání,“ vysvětluje v rozhovoru Zdeněk Zavadil, člen představenstva.

Proč nové pojištění Elán?

Ruku v ruce s tím, jak se kolem nás vše mění a rozvíjí, reagujeme a měníme se i my. Prodlužuje se aktivní délka života, více cestujeme (a snad zase budeme), aktivněji sportujeme, nebojíme se měnit zaměstnání a samozřejmě zakládáme rodiny. Proto jsme se rozhodli rizikové životní pojištění Elán upravit, aby co nejlépe vyhovovalo zvýšeným nárokům klientů, jejich požadavkům a potřebám.


Mohlo by vás zajímat: Petr Jedlička: Lze srovnávat aktuální průběh pandemie s první vlnou?


Úpravy Elánu se zaměřují na stávající pojistná nebezpečí, nebo přinášejí i nová?

Jako první jsme se zaměřili na nová pojistná nebezpečí. Chtěli jsme, aby se klienti v případě nenadálé a nepříjemné situace mohli spolehnout, že náš produkt pokryje co největší škálu těchto událostí. Proto jsme ke stávajícím pojistným nebezpečím přidali například krytí snížené soběstačnosti pojištěného, možnost pojistit si hypotéku nebo jiný úvěr či krytí plateb v případě invalidity. Pro klienty, kteří dojíždějí za prací do sousedních zemí, jsme přidali krytí pracovní neschopnosti.

Nově pojistíme i všechny členy rodiny na jedné smlouvě a u dětí jsme rozšířili krytí pro snížení soběstačnosti, doprovod dítěte v nemocnici či v současné době hojně využívané zajištění ošetřování člena rodiny. Nezapomněli jsme ani na nastávající maminky. Pokud by něco nešlo podle plánu, mohou využít krytí pracovní neschopnosti v době těhotenství. Mysleli jsme i na aktivní seniory, kterým jsme přidali krytí úrazu.


Mohlo by vás zajímat: Pandemie moru v minulosti změnily tvář světa


Prošla úpravou i další pojistná nebezpečí?

Ano, přidání či rozšíření stávajících pojistných nebezpečí je základ, na kterém dále stavíme. Není potřeba vyjmenovávat všechna vylepšení, nicméně za zmínku stojí úprava výluk nebo čekacích dob. Výluky jsme buď odstranili, nebo výrazně zjednodušili, například krytí psychických onemocnění v případě invalidity či pracovní neschopnosti nebo zkrácení čekací doby u invalidity.

Řadou úprav prošla jednotlivá pojistná nebezpečí, jako jsou pojištění závažných onemocnění, trvalých následků, smrti úrazem, hospitalizace i dalších. To vše platí pro dospělé i děti.

Co znamená, že Elán oblékl nové SAKO?

Důležitý je pro nás komfort při řešení smluvní dokumentace. Proto jsme připravili zbrusu novou sjednávací aplikaci SAKO (Sjednávací Aplikace KOmerčky), která plně nahradí současné e-Formy.

Jedná se o jednoduchou on-line aplikaci, kterou si uživatel spustí na svém počítači či tabletu. Aplikace vše spočítá a připraví návrh smlouvy k podpisu. Přitom není potřeba vytisknout ani jeden list papíru. Celou smluvní dokumentaci včetně kalkulací dostane klient na svůj e-mail. Stačí k tomu pouze mobilní telefon, jehož prostřednictvím dojde k podpisu smlouvy a všech potřebných dokumentů.


Mohlo by vás zajímat: Ping An předběhl pojišťovnickou elitu. Lékařský „guru“ trhá rekordy!


Kdy bude zahájen prodej?

Pilotní fázi již máme úspěšně za sebou. Využíváme školení v on-line formě, a tak jsme schopni velmi rychle do prodeje zařadit další společnosti a zpřístupnit aplikaci SAKO. Prodej je v tuto chvíli zahájen.

A co si přát na závěr?

Připravili jsme komplexní životní pojištění, jež je opravdu pro všechny. Prostě je to produkt pro ty, kteří si chtějí být jisti, že jsou připraveni, když se něco zvrtne. Věříme, že vám naše SAKO padne jako ulité a budete se v něm s naším Elánem cítit bezpečně.

_________________________________________

KB Pojišťovnou se rozumí Komerční pojišťovna, a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články