Martin Svoboda z Komerční pojišťovny: Proč si pojistit majetek?


			Martin Svoboda z Komerční pojišťovny: Proč si pojistit majetek?
20.5.2019 Produkty

Většina z nás se po náročném pracovním dni ráda vrací do svých domovů. Abychom se však měli kam vracet, je zapotřebí myslet na dobře sjednané pojištění. Nikdy totiž nevíme, zda nám náš domov neponičí zloděj nebo řádění živlů, jako je například voda, vítr nebo oheň. V rámci pojištění majetku rozlišujeme pojištění nemovitosti, které kryje škody na nemovitosti jako takové, a pojištění domácnosti, tedy pojištění vybavení nemovitosti. Jak je pojištění důležité, vysvětluje produktový manažer Komerční pojišťovny Martin Svoboda.

Na co si má člověk při sjednávání majetkového pojištění dát pozor?

Pojištění majetku je stále u mnoha lidí opomíjeným pojištěním, takže především by klienti měli myslet na to, aby si pojištění majetku vůbec uzavřeli. Primárním účelem je ochrana svého majetku proti velkým škodám, jako je požár, záplava a povodeň, vichřice, krádež apod., na jejichž nápravu nemá člověk naspořeno dostatek finančních prostředků.

Je také velmi důležité si uvědomit, aby nemovitost a domácnost byly pojištěny na správnou pojistnou částku. To je podmínka tohoto, aby tyto velké škody pojišťovna uhradila a nekrátila pojistné plnění z důvodu nízkých pojistných částek jen proto, aby člověk ušetřil pár stokorun ročně na pojistném. To se opravdu nevyplatí.


Mohlo by vás zajímat: Vladimír Krajíček: Klienti si přestávají uvědomovat vlastní odpovědnost


Dá se u pojištění majetku hovořit o nějakých trendech?

Trendem je do majetkového pojištění přidávat čím dál více služeb, které klientovi pomůžou nepříjemnou situaci zvládnout. Klienta velmi často překvapí, že sjednané portfolio služeb v rámci jednoho produktu je velmi široké a že mu tato nabídku opravdu dokáže pomoci v případě jakékoli i třeba ne příliš významné pojistné události.

Myslím si, že v blízké budoucnosti bude přikládán stále větší důraz na prevenci velkých škod zapojením moderních monitorovacích technologií, čidel a využití možných funkcí IoT. Trend také vidím ve velmi rychlé a kvalitní spolupráci mezi pojišťovnou, asistenční společností, dodavateli a provozovateli zabezpečovacích systémů, kteří společně vytvoří komplexní řešení chytré pro bezpečnou a chráněnou domácnost.

Co vše se dá v rámci produktu „Majetek“ od Komerční pojišťovny sjednat?

Majetek produktV rámci pojištění „Majetek“ lze uzavřít komplexní pojištění nemovitosti, domácnosti a odpovědnosti. Nabízíme přehledný produkt ve dvou variantách, které se neliší limity, ale rozsahem pojistných rizik, jež pojištění kryje. Z pohledu klienta je tak celkem snadné se mezi variantami orientovat a vybrat pro sebe tu správnou.

U pojištění odpovědnosti máme naopak vždy stejný, velmi široký rozsah pojištění a umožňujeme pouze výběr limitu pojistného plnění. Pojištěna je vždy odpovědnost z občanského života včetně rekreačního sportu, dětí, zvířat a také odpovědnost z vlastnictví nemovitosti.

Čím se pojištění „Majetek“ liší od standardních pojištění majetku?

Pojištění, které nabízíme, má několik pro klienty výhodných vlastností. Jedním ze zásadních odlišení od ostatních pojištění je to, že nepoužíváme v pojistné smlouvě u nemovitosti pojistnou částku. Pro klienty to má velkou výhodu v tom, že si nemusí lámat hlavu s jejím určením do pojistné smlouvy a případné hrozby podpojištění, když ji zvolí špatně nebo když zvýší hodnotu nemovitosti třeba rekonstrukcí, ale zapomene navýšit pojistnou částku.


Mohlo by vás zajímat: Anketa Pojišťovna roku 2018: Vítězí ČPP, Allianz a ERV  


Klientům tento náš způsob řeší i postupné zvyšování hodnoty nemovitosti v čase a opět se nemusí bát, že by v budoucnu dostal méně, než jaká bude škoda. V pojištění domácnosti i pojištění nemovitosti nemáme dílčí limity pro většinu pojistných nebezpečí, pojištění je tak velmi transparentní. Zmínil bych ještě tzv. rozdílové pojištění u pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti, ve kterém pokrýváme případné rozdíly v pojistném plnění mezi stávajícím pojištěním klienta u jiné pojišťovny a naším pojištěním.

Kde všude je možné pojištění Majetek sjednat?

Pojištění „Majetek“ je produkt, který je určen pro prodej prostřednictvím našich externích partnerů, pojišťovacích zprostředkovatelů, ačkoliv velmi podobný produkt se stejnými produktovými vlastnostmi, o kterých jsem se zmiňoval výše, nabízíme i prostřednictvím Komerční banky a Modré pyramidy stavební spořitelny.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Imprenditore edile

Silvio,  15. 9. 2019

Non lo consiglio anzi la peggiore assicurazione in commercio scarsa e non competenti

RSS

Související články