Anketa Pojišťovna roku 2018: Vítězí ČPP, Allianz a ERV  


			Anketa Pojišťovna roku 2018: Vítězí ČPP, Allianz a ERV  
14.5.2019 Pojistný trh

Odborná anketa Pojišťovna roku, založená a organizovaná Asociací českých pojišťovacích makléřů (AČPM) ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven (ČAP) a specializovaným serverem oPojištění.cz, má za sebou další, již 19. ročník. Svou loňskou dominanci v něm zopakovala Česká podnikatelská pojišťovna, která získala hned tři první místa – v nejprestižnější kategorii Pojištění průmyslu a podnikatelů, v kategorii Pojištění občanů a v Autopojištění. Do čela kategorie Životního pojištění se z loňské třetí pozice vyšvihla Allianz a kategorii Specializovaného pojištění opět opanovala ERV Evropská pojišťovna jako „rekordmanka“ ankety – z vítězství se může těšit již po dvanácté!

Do hlasování o výkonech pojišťoven se mohli zapojit všichni samostatní zprostředkovatelé a jejich zaměstnanci, kteří v uplynulém roce působili jako pojišťovací makléři, případně agenti (v kategoriích Životní pojištění a Pojištění občanů). Proti předchozímu ročníku ankety se počet hlasů navýšil o celých 22 % (z 6140 na 7492) a průměrné hodnocení stouplo ve všech kategoriích ze 7,3 na 7,7 bodů, což svědčí jak o rostoucím zájmu o anketu, tak o zvyšující se spokojenosti se spoluprací na spojnici pojišťovna-zprostředkovatel-klient.


Mohlo by vás zajímat: V. AML směrnice a její možné dopady na pojišťovnický sektor  


„Ve výsledcích se neprojevily žádné dramatické změny – to svědčí o stabilitě trhu i o kvalitě pracovních vztahů makléřů s pojišťovnami. Setrvání ČPP na nejvyšších příčkách tří kategorií je bezpochyby výsledkem dlouhodobé koncepční spolupráce s makléři v celém týmu pojišťovny a s osobním nasazením jejího generálního ředitele Jaroslava Besperáta. Jako velmi dobrou zprávu pro celý trh bych také zmínil trvalé stoupání České pojišťovny v klíčové kategorii pojištění průmyslu a podnikatelů – před třemi lety nebyla ani v TOP 5, před dvěma čtvrtá, loni třetí a letos už dýchá na záda vítězné ČPP. Podle mého názoru systematická práce oddělení makléřských služeb ČP, včetně zavedení moderní on-line podpory a odborných školení, přinesla zasloužené ovoce,“ komentoval výsledky místopředseda AČPM Ivan Špirakus, jenž stál u zrodu celé ankety v roce 2000.

V souladu s tradicí organizátoři rovněž udělili titul Osobnost pojistného trhu za vynikající a mimořádný přínos rozvoji českého pojišťovnictví. K laureátům z předešlých ročníků se letos připojil Vladimír Krajíček, bývalý dlouholetý generální ředitel pojišťovny ERV Evropská pojišťovna.


Mohlo by vás zajímat: Automobilový průmysl: Nejvyšší riziko neuhrazení pohledávek od doby krize


Již osmým rokem také v rámci ankety pokračuje hodnocení makléřů sdružených v AČPM členskými pojišťovnami ČAP pod názvem Pojišťovací makléř roku. Mezi hlavní kritéria posuzování makléřských výkonů patří např. kvalita podkladů dodávaných pojišťovně, úroveň komunikace makléř – pojišťovna a makléř – klient či správa pojištění. Pojišťovacím makléřem roku 2018 se stala společnost RESPECT, která tak obhájila své loňské prvenství.

galavečeru v Kongresovém centru ČNB v Praze. Ceremoniálu se zúčastnilo na dvě stě makléřů, top manažerů pojišťoven, představitelů ČNB, ministerstva financí i asociací finančního trhu, vybraných mediálních partnerů a dalších významných hostů. Galavečeru předcházelo již tradiční Makléřské odpoledne jako neformální pracovně-společenské setkání členů AČPM se zástupci partnerů ankety a pracovníky úseků makléřských služeb partnerských pojišťoven.


Mohlo by vás zajímat: SR: Najťažší rok 2018 bol pre maklérov najúspešnejší


Pojišťovna roku 2018 - Celkové výsledky

Pojištění průmyslu a podnikatelů

1

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG

2

Česká pojišťovna, a.s.

3

Allianz pojišťovna, a.s.

4

Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG

5

UNIQA pojišťovna, a.s.

Pojištění občanů

1

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG

2

Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG

3

Allianz pojišťovna, a.s.

4

Česká pojišťovna, a.s.

5

UNIQA pojišťovna, a.s.

Autopojištění

1

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG

2

Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG

3

Česká pojišťovna, a.s.

4

UNIQA pojišťovna, a.s.

5

Allianz pojišťovna, a.s.

Specializované pojištění

1

ERV Evropská pojišťovna, a.s.

2

D.A.S. Rechtsschutz AG, pobočka pro ČR

3

INTER PARTNER ASSISTANCE, organizační složka

4

COFACE, organizační složka

5

AGRA pojišťovna, organizační složka

Životní pojištění

1

Allianz pojišťovna, a.s.

2

Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG

3

Pojišťovna České spořitelny, a.s., VIG

4

UNIQA pojišťovna, a.s.

5

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., VIG

 

Osobnost pojistného trhu

Vladimír Krajíček

 

Pojišťovací makléř roku 2018

1

RESPECT, a.s.

2

RENOMIA, a. s.

3

C.E.B., a.s.

4

INSIA a.s.

5

OK Group a.s.

Anketa přináší odbornou alternativu ke spotřebitelským soutěžím v oboru. Makléři jako profesionálové v pojištění a expertní poradci svých klientů v ní porovnávají nejen parametry nabízených produktů, ale hlavně skutečnou úroveň servisu jednotlivých pojistitelů tak, jak se s ní měli možnost každodenně setkávat v průběhu uplynulého roku.

Záštitu 19. ročníku poskytl viceguvernér České národní banky Tomáš Nidetzký.

Uspořádání ankety Pojišťovna roku 2018 podpořili:

Generální partner:

Partneři:

Podrobné informace o anketě, její historii i kritériích hodnocení jsou k dispozici na webových stránkách ankety.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články