Anketa Pojišťovna roku 2017: ČPP třikrát první


			Anketa Pojišťovna roku 2017: ČPP třikrát první

Odborná anketa Pojišťovna roku, nad kterou opět převzal osobní záštitu guvernér ČNB Jiří Rusnok a jež je organizována Asociací českých pojišťovacích makléřů (AČPM) ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven (ČAP) a specializovaným serverem oPojištění.cz, má za sebou další ročník. Pomyslného „zlatého slavíka“ si odnesla Česká podnikatelská pojišťovna, která ve čtyřech hlavních kategoriích získala hned tři první a jedno druhé místo. Do čela samostatné kategorie specializovaného pojištění se po roční pauze vrátila ERV Evropská pojišťovna.

Nové pořadí

Téměř osm set pojišťovacích makléřů registrovaných Českou národní bankou dostalo během jarních měsíců příležitost zamyslet se nad kvalitou a rozsahem služeb tuzemských pojistitelů a porovnat jejich výkony v roce 2017. A jak konkrétně se odrazil jejich názor v pěti hodnocených kategoriích? Česká podnikatelská pojišťovna obsadila první místa v kategoriích Pojištění průmyslu a podnikatelů a Pojištění občanů, a obhájila loňské prvenství v Autopojištění, což se podařilo i Kooperativa pojišťovně v kategorii Životního pojištění.

Samostatnou kapitolou jak pak kategorie Specializované pojištění, kterou již po jedenácté opanovala rekordmanka soutěže ERV Evropská pojišťovna. „Posun ČPP na přední příčky ve všech kategoriích je bezpochyby výsledkem dlouhodobé koncepční spolupráce s makléři v celém týmu pojišťovny pod vedením generálního ředitele ČPP Jaroslava Besperáta, který má na tomto skvělém výsledku výraznou osobní zásluhu,“ okomentoval 18. ročník ankety místopředseda AČPM Ivan Špirakus, jenž stál u zrodu celé ankety v roce 2000.


Mohlo by vás zajímat: On-line z galavečera ankety Pojišťovna roku 2017


Překvapení mezi makléři

V žebříčku Pojišťovací makléř roku 2017, kde naopak členské pojišťovny ČAP hodnotí spolupráci s makléři, získala prvenství společnost RESPECT a mezi vyhlašovaných pět nejlepších se dostali tři nováčci (míněno z pohledu ankety – jinak se jedná o členy AČPM s více než dvacetiletou historií na trhu). Mezi hlavní kritéria posuzování makléřských výkonů patří kvalita podkladů dodávaných pojišťovně, úroveň komunikace makléř – pojišťovna a makléř – klient, správa pojištění, podpora kultivace trhu atp.

Osobnost pojistného trhu

V souladu s tradicí organizátoři v rámci ankety rovněž udělili titul Osobnost pojistného trhu za vynikající a mimořádný přínos rozvoji českého pojišťovnictví. Držiteli tohoto ocenění z předešlých ročníků jsou: Luděk Menčík (Pojišťovna roku 2003), Petr Pavlík (2005), Vladimír Mráz (2007), Marek Venuta (2008), František Stach (2009), Vladimír Přikryl (2010), Konštantín Alexejenko (2011), Jaroslav Daňhel (2012), Václav Křivohlávek (2013), Zdeněk Voharčík (2014), Jakub Hradec (2015) a Jiřina Nepalová. Letos se k nim připojil jeden ze zakladatelů pojišťovny Allianz v ČR a dlouholetý člen jejího představenstva Jiří Charypar.


Mohlo by vás zajímat: Podcast: Před digitalizací není úniku


Slavnostní galavečer

Výsledky ankety organizátoři této nejstarší soutěže na pojistném trhu oznámili na slavnostním galavečeru v Kongresovém centru ČNB v Praze. Ceremoniálu se zúčastnilo na dvě stě makléřů, top manažerů pojišťoven, představitelů ČNB, ministerstva financí i asociací finančního trhu, vybraných mediálních partnerů a dalších významných hostů. Galavečeru předcházelo již tradiční Makléřské odpoledne jako neformální pracovně-společenské setkání členů AČPM se zástupci partnerů ankety a pracovníky úseků makléřských služeb partnerských pojišťoven.

Pojišťovna roku 2017: Celkové výsledky

Poj. roku 2017

Podrobné informace o anketě, její historii i kritériích hodnocení jsou k dispozici na webových stránkách ankety www.pojistovnaroku.cz.

Anketa přináší odbornou alternativu ke spotřebitelským soutěžím v oboru. Makléři jako profesionálové v pojištění a expertní poradci svých klientů v ní porovnávají nejen parametry nabízených produktů, ale hlavně skutečnou úroveň servisu jednotlivých pojistitelů tak, jak se s ní měli možnost každodenně setkávat v průběhu uplynulého roku.

Záštitu 18. ročníku poskytl guvernér České národní banky Jiří Rusnok.

Uspořádání ankety Pojišťovna roku 2017 podpořili:

Generální partner:
KPMG Česká republika www.kpmg.cz

Partner:
CONTIN www.contin.cz
Sdružení Czech Top100   www.czechtop100.cz

Partner galavečera: 
EFPA www.efpa.cz

Generální mediální partner: oPojištění.cz www.opojisteni.cz

Mediální partneři: Bankovnictví, Czech Top 100 Forum, Czech and Slovak Leaders, Pojistný obzor

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články