Jak si udržet klíčové zaměstnance? Oblíbeným benefitem je skupinové ŽP


			Jak si udržet klíčové zaměstnance? Oblíbeným benefitem je skupinové ŽP

Současná pandemie onemocnění Covid-19 přináší spoustu výzev pro české firmy. Vedení mnoha společností nyní přehodnocuje nabídku svých zaměstnaneckých benefitů a i mezi zaměstnanci se poptávka po nich vlivem pandemie mění. Když pomineme zdánlivě neotřesitelnou pozici stravenek, roste zájem o dlouhodobější benefity, a to zejména ty, které se zaměřují na zdraví.

Pandemie koronaviru zásadně ovlivnila život celé společnosti i chod ekonomiky. Některé dosud fungující mechanismy se zásadně narušily a na jejich místě vznikl prostor pro celou řadu nových trendů, které mohou být i dlouhodobé.

Jednou z oblastí, jíž čeká mnoho změn, jsou i zaměstnanecké benefity. Vlivem stávajícího ekonomického cyklu a nedostatku zaměstnanců se mezi benefity vedle obligátních stravenek a týdnu dovolené navíc začaly objevovat i nová “lákadla”. Firmy dnes nabízí slevové poukázky na kulturu, sport a rekreaci, permanentky do fitness i masáže na pracovišti. Z dlouhodobých finančních benefitů si udržuje oblibu příspěvek na penzijní spoření či investiční životní pojištění.


Mohlo by vás zajímat: Cizinci se budou pět let pojišťovat pouze u Pojišťovny VZP, schválili poslanci


Opatření proti šíření koronaviru plošně rozšířila některé nové fenomény, například home office. Řadu lidí ale postavila před velmi složitou finanční situaci. Mnoho z nich si až teď naplno uvědomilo, jaký dopad může mít na jejich rodiny nečekaný výpadek příjmů vlivem událostí, kterým nelze zabránit.

Jak propojit potřeby zaměstnanců v nejistých dobách a zaměstnavatelů, kteří si chtějí udržet své klíčové lidi? Řešením je nabídnout jim v těchto složitých životních situacích určitou jistotu. A tou může být skupinové rizikové životní pojištění, tzv. “firemní pojistka“.

„Se skupinovým životním pojištěním zaměstnanců máme již určitou zkušenost,“ říká Ing. Jan Korenc, ředitel společnosti Koenig & Bauer (CEE). „V roce 2019 jsme tento benefit zavedli pro naše zaměstnance. Bohužel, pár měsíců poté nečekaně zemřel jeden z našich dlouholetých kolegů, šlo o velmi smutnou událost. Pojišťovna vyplatila téměř obratem pojistné plnění, které pomohlo pozůstalé rodině zmírnit dopady náhlého odchodu blízkého člověka. I proto vedení společnosti rozhodlo o navýšení pojistných částek, zejména u pojištění vážných onemocnění,“ dodává Jan Korenc.


Mohlo by vás zajímat: Zablokování Suezu: Egypt požaduje náhradu škody ve výši přes 900 milionů $


V zahraničí se už mnoho let považuje téměř za standard, v českých podmínkách ale jde stále o neokoukaný benefit. Pojištění plně hradí zaměstnavatel a jeho výši si může odečíst z daní. Jednou z hlavních výhod je i cena, na kterou by jinak zaměstnanci dosáhli jen obtížně. Na rozdíl od individuálních smluv jsou také do pojištění zpravidla přijati automaticky bez dlouhých zdravotních dotazníků či lékařských prohlídek a to bez ohledu na jejich zdravotní stav. Zaměstnavatel může pojistit všechny zaměstnance, případně jen jejich část, nebo stanovit více skupin pojištěných zaměstnanců, které se od sebe liší ve výši pojistné částky a rozsahu krytí. Pojistná ochrana platí celosvětově 24 hodin denně 365 dní v roce pro pracovní i mimopracovní aktivity. Kromě pojištění pro případ úmrtí lze rozšířit i o pojištění invalidity, závažných onemocnění, trvalých následků úrazu či pracovní neschopnosti. Na rozdíl od jiných finančních benefitů je zde ze strany zaměstnavatele jen minimální administrativa.


Mohlo by vás zajímat: BMI nepravdy aneb manipulace fakty


KB Pojišťovna jako součást finanční skupiny Komerční banky a Société Générale Assurances přináší Skupinové rizikové životní pojištění TEAM, které se přizpůsobí každé firmě, vyniká nízkou cenou, širokým rozsahem zajištění a minimálními nároky na administrativu zaměstnavatele.


KB Pojišťovna je obchodní značka, kterou Komerční pojišťovna, a.s., (poskytovatel produktu) používá k marketingové komunikaci.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články