Do představenstva Allianz se po šesti letech vrací Petr Sosík


			Do představenstva Allianz se po šesti letech vrací Petr Sosík

Novým členem představenstva, který od začátku dubna převzal plnou odpovědnost za oblast financí (CFO) v Allianz pojišťovně a Allianz penzijní společnosti, je Petr Sosík.

„Pro Petra není Allianz neznámou společností, neboť v ní po studiích strávil patnáct let a v roce 2013 ji opouštěl po pětiletém působení v jejím představenstvu na pozici CFO. Vrací se tedy tam, kde to dobře zná, a já věřím, že nám jeho dlouholeté zkušenosti budou velkým přínosem,“ říká předseda představenstva Allianz Dušan Quis.


Mohlo by vás zajímat: Pojišťovna roku: Vyhlášen 19. ročník odborné ankety. Galavečer 14. května


Petr Sosík vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, kde v letech 2000 až 2003 absolvoval doktorandské studium. V Allianz pojišťovně pracoval na různých pozicích od roku 1998, mezi roky 2008 a 2013 v pozici člena představenstva.

Poté působil tři roky v mnichovské centrále společnosti, kde se věnoval koordinaci risk managementu vybraných regionů Allianz Group a poslední dva a půl roku pracoval jako CFO v kolumbijské Allianz.

Petr Sosík na pozici CFO vystřídal Soniu Slavtchevu, která se po šesti letech v představenstvu rozhodla pokračovat ve své kariéře mimo Allianz.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články