Dual Deutschland potvrzuje svůj zájem o český a slovenský pojistný trh


			Dual Deutschland potvrzuje svůj zájem o český a slovenský pojistný trh

Společnost Dual Deutschland, která je součástí skupiny Dual International Group, London – celosvětově největšího Managing General Agent (MGA) pro oblast pojištění finančních rizik a která je ve střední a východní Evropě zastoupena svou pobočkou ve Vídni (Dual Austria GmbH), posiluje svůj tým, a současně tak potvrzuje svůj zájem o další rozvoj aktivit v tomto regionu. 

Nově bude společnost v Praze zastupována Ing. Janem Beníškem, Ph.D., jenž vystudoval pojišťovnictví na Hospodářské fakultě Technické univerzity v Liberci a má dlouholeté zkušenosti v oblasti pojištění odpovědnosti jak v rámci prvopojištění, tak i zajištění, a to ze svého předchozího působení ve společnostech Allianz, AIG, Colonnade a VIG RE zajišťovně. Pražská kancelář má kompetence nejen pro český, ale rovněž pro slovenský pojistný trh.


Mohlo by vás zajímat: Němečtí pojistitelé žádají státní příplatek k pojištění pro případ sucha


Dual provozuje svou činnost jako tzv. Managing General Agent – disponuje upisovacími pravomocemi, udělenými ze strany předních světových zajistitelů. Široce sjednané smlouvy s těmito partnery (tzv. Binding authorities) umožňují společnosti díky značné flexibilitě v oblasti úpisu vycházet vstříc pojistným potřebám svých klientů a stejně tak zajišťovat likvidaci pojistných událostí.

Dual Deutschland, obdobně jako celá skupina, se zaměřuje na pojištění finančních rizik („Financial lines“), mezi které patří především pojištění managementu (D&O), Profesní odpovědnosti (E&O / PI), pojištění zpronevěry (Crime/BBB), krytí pro zveřejnění akcií na burze cenných papírů (POSI) atd.

Dual International Group působí na trhu již od roku 1998, a díky svým více než 670 zaměstnancům a dynamickému rozvoji vykazuje roční hrubé předepsané pojistné ve výši 962 milionů eur. Skupina je zastoupena v 16 zemích na světě – krom Německa a Velké Británie také například v Austrálii, Novém Zélandu, Singapuru, Hong Kongu, USA, Itálii, Španělsku a dalších.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články