Dual Deutschland rozšiřuje své aktivity na Čechy a Slovensko


			Dual Deutschland rozšiřuje své aktivity na Čechy a Slovensko
4.3.2019 Tiskové zprávy

Od 1. ledna 2019 má Dual Deutschland GmbH své zastoupení rovněž v České republice a na Slovensku. Dual Deutschland patří do mezinárodní skupiny Dual International Group London, která je celosvětově největším Managing General Agent pro oblast pojištění finančních rizik.

Dual International působí na trhu již od roku 1998 a díky svým více než 600 zaměstnancům a dynamickému rozvoji vykazuje roční hrubé předepsané pojistné ve výši 815 milionů Eur.  Je zastoupena v 34 kancelářích a 14 zemích na světě, kromě Německa a Velké Británie také například v Austrálii, Novém Zélandu, Singapuru, Hong Kongu, USA, Itálii, Španělsku atd.

Dual provozuje svou činnnost jako tzv. Managing General Agent: disponuje upisovacími pravomocemi, udělenými ze strany předních světových zajistitelů. Široce sjednané smlouvy s těmito partnery (tzv. Binding authorities), poskytují společnosti značnou flexibilitu v oblasti úpisu, stejně jako likvidace pojistných událostí.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Únorové ozvěny


Dual Deutschland, stejně jako celá skupina, se zaměřuje na pojištění finančních rizik, tedy „Financial lines“, mezi které patří především pojištění managementu („D & O“), Profesní odpovědnosti („E & O / PI), pojištění zpronevěry („Crime/BBB“), krytí pro zveřejnění akcií na burze cenných papírů („POSI“) atd.

Jitka Kynclova

Aktivity společnosti pro střední a východní Evropu jsou koordinovány z pobočky ve Vídni (Dual Austria GmbH), pod kterou již několik let působí organizační složka ve slovinské Ljubljani. V návaznosti na svou strategii dalšího rozvoje a v reakci na zajímavý obchodní potenciál v oblasti financial lines v České republice a na Slovensku, byly od začátku roku 2019 aktivity rozšířeny i pro tyto země.

Společnost Dual bude v Praze zastupovat Mgr. Jitka Kynclová, která má 18 let zkušeností v oblasti pojištění odpovědnosti jak v provopojištění, tak v zajištění z různých institucí v Čechách i v zahraničí (např. Allianz Reinsurance Mnichov, Uniqa Vídeň, AIG Praha, VIG Re Praha, Kooperativa Praha).

Zdroj: Dual Deutschland

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články