Pojištění právní ochrany pro cesty a pobyt


			Pojištění právní ochrany pro cesty a pobyt
29.6.2011 Produkty

Léto je tu a s ním přichází i čas dovolených. Dovolená je synonymem pro odpočinek, zábavu a objevování a poznávání nových míst. S dovolenou samozřejmě souvisí i cestovní pojištění, ale neméně důležité je také pojištění právní ochrany pro cesty a pobyt, které nabízí pojišťovna D.A.S.


K čemu slouží pojištění právní ochrany pro cesty a pobyt?

Ani cestovní pojištění nemusí být v konkrétních situacích na Vaší dovolené zcela dostačující.


Existuje celá řada případů, kdy je třeba se poradit s právníkem. Abyste předešli těmto nepříjemným situacím, můžete si sjednat u pojišťovny D.A.S. pojištění právní ochrany pro cesty a pobyt. Zajistíte si tak okamžitou radu právníka, nonstop tísňovou linku, která je k dispozici po celou dobu pojištění i následnou pomoc v právních záležitostech.


Kdy můžete toto pojištění využít?

  • Při cestě utrpíte úraz, který zavinila třetí osoba. D.A.S. pojišťovna právní ochrany vám poradí, jak doložit vzniklou škodu, případně uplatní u viníka náhradu škody, která vám byla způsobena (včetně případných překladů dokumentů a soudního řízení).

  • Při cestě autem se stanete účastníkem dopravní nehody, kdy není jasný viník. D.A.S. Pojišťovna právní ochrany Vám zajistí právní zastoupení a uhradí náklady spojené s tímto případem.

  • I přes to, že máte pojištění pro případ storna zájezdu a ke zrušení zájezdu skutečně dojde, může Vám příslušná pojišťovna bez patřičného odůvodnění odmítnout pojistné plnění poskytnout. D.A.S. Pojišťovna právní ochrany Vám v rámci Vašeho pojištění právní ochrany pro cesty a pobyt uhradí advokáta, který bude ve Vašem zájmu vzniklý pojistný spor řešit.

  • Při cestě si vypůjčíte automobil a budete přistižen při rychlé jízdě (nebo při jiném dopravním přestupku a policii za to pokutován. Pokuta se Vám bude jevit jako nepřiměřená, v tomto případě se ihned můžete poradit na tísňové lince právního oddělení, jak se v dané situaci zachovat.

  • V Alpách, v rámci zimní dovolené, se při lyžování srazíte s jiným lyžařem, přičemž dojde ke zranění vás obou. Následně obdržíte předvolání k soudu pro trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti. Právní ochrana Vám zajistí úhradu obhájce i cestu k soudu, bude-li Vaše přítomnost u jednání nutná.

Vypočtěte si, kolik by stálo pojištění právní ochrany pro cesty a pobyt

Zdroj: D.A.S.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články