Portál Právo pro všechny: Co po dopravní nehodě podchytit z hlediska důkazů?


			Portál Právo pro všechny: Co po dopravní nehodě podchytit z hlediska důkazů?
22.3.2019 Produkty

Právo pro všechny je informační portál zaměřený na právní osvětu. Nabízí úvod do právní problematiky dané věci a přehled možností řešení modelových případů. K dispozici jsou zde zcela zdarma také vzory nejčastějších právních smluv a dokumentů (reklamací, výpovědí apod.) s průvodním listem a doporučením, jak v konkrétních situacích správně postupovat. Dnes se podívejme na to, co portál Právo pro všechny doporučuje po dopravní nehodě podchytit z hlediska důkazů.

Každá dopravní nehoda je s ohledem na okolnosti svého vzniku a průběhu posuzována jednotlivě. Důkaz, který v jednom případě může být rozhodující, může být v jiném obdobném případě téměř irelevantní. Když se stane dopravní nehoda, byť se vám to v tu chvíli nebude zdát příliš podstatné, věnujte chvíli zadokumentování vzniklé situace. O to více, pokud dopravní nehodu policie nešetří a sepisujete o nehodě pouze euroformulář Zázamu o dopravní nehodě. Ideálně vždycky:

  • vyfoťte či natočte na video postavení vozidel po dopravní nehodě zblízka i z dálky,
  • vyfoťte či natočte na video brzdné dráhy jednotlivých vozidel,
  • vyfoťte či natočte na video jejich poškození,
  • vezměte si kontakt na svědky dopravní nehody,
  • pokud k dopravní nehodě nevoláte policii, dejte si navíc pozor na správné vyplnění a zakreslení dopravní nehody do euroformuláře Záznamu o dopravní nehodě a na to, aby mezi zaškrtnutými políčky, co který řidič v době nastání dopravní nehody dělal, a nakresleným obrázkem dopravní nehody, nebyly rozpory.

Pokračování článku ZDE.


D.A.S. pojišťovna právní ochrany

D.A.S. pojišťovna právní ochrany je s čtyřiadvacetiletou tradicí v České republice jedničkou na trhu s právní ochranou (dle České národní banky se podílí téměř 92 % na nákladech na pojistná plnění celého trhu s právní ochranou).

D.A.S. je jedinou specializovanou a nezávislou pojišťovnou svého druhu u nás. Svým klientům nabízí nonstop dostupný kvalitní právní servis, který se prolíná mnoha oblastmi života i podnikání. Zabývá se také edukací a přispívá k rozvoji právního povědomí ve společnosti.

Ve své praxi se pojišťovna opírá o zkušenosti z více než stoleté tradice firmy i o své mezinárodní zázemí. Působí nejen v Evropě, ale také v Kanadě nebo Jižní Koreji.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články