Portál Právo pro všechny: Co dělat, když vás pokouše pes?


			Portál Právo pro všechny: Co dělat, když vás pokouše pes?
15.3.2019 Produkty

Právo pro všechny je informační portál zaměřený na právní osvětu. Nabízí úvod do právní problematiky dané věci a přehled možností řešení modelových případů. K dispozici jsou zde zcela zdarma také vzory nejčastějších právních smluv a dokumentů (reklamací, výpovědí apod.) s průvodním listem a doporučením, jak v konkrétních situacích správně postupovat. Dnes se podívejme na to, co portál Právo pro všechny doporučuje dělat, když vás pokouše pes.

Za majetkovou škodu nebo újmu na zdraví způsobenou psem odpovídá ze zákona sice jeho vlastník, avšak je dobré vědět, že spolu s ním společně a nerozdílně odpovídá také osoba, které bylo zvíře svěřeno, měla jej v užívání v době incidentu.

V případě pokousání psem nejprve zjistěte, kdo je majitelem psa a kdo se o něj v dané době staral. Od těchto osob si vyžádejte jejich jméno, příjmení, adresu, kontakt na ně. Pokud nebudou chtít spolupracovat a budou situaci zlehčovat, zavolejte si na pomoc policii. Danou situaci je možné posoudit jako přestupek proti občanskému soužití, nebo dokonce jako trestný čin ublížení na zdraví.


Mohlo by vás zajímat: 2018: Zisk Allianz na top úrovni. Solidní výkon Talanx Gruppe


Vlastník psa je povinen ze zákona do 24 hodin od pokousání zajistit vyšetření svého zvířete u veterináře pro vyloučení nákazy vzteklinou a následně toto vyšetření zopakovat ještě po pěti dnech. Na této skutečnosti nemění nic ani fakt, že pes je řádně očkován. Vlastníka psa tedy požádejte o poskytnutí kopií těchto zpráv od veterináře pro svého ošetřujícího lékaře. Sami se ihned po pokousání psem dostavte k lékaři, aby byla rána řádně ošetřena a předešlo se zanesení další infekce. Pokračování článku ZDE.


D.A.S. pojišťovna právní ochrany

D.A.S. pojišťovna právní ochrany je s čtyřiadvacetiletou tradicí v České republice jedničkou na trhu s právní ochranou (dle České národní banky se podílí téměř 92 % na nákladech na pojistná plnění celého trhu s právní ochranou).

D.A.S. je jedinou specializovanou a nezávislou pojišťovnou svého druhu u nás. Svým klientům nabízí nonstop dostupný kvalitní právní servis, který se prolíná mnoha oblastmi života i podnikání. Zabývá se také edukací a přispívá k rozvoji právního povědomí ve společnosti.

Ve své praxi se pojišťovna opírá o zkušenosti z více než stoleté tradice firmy i o své mezinárodní zázemí. Působí nejen v Evropě, ale také v Kanadě nebo Jižní Koreji.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

RSS

Související články