Překvapení na makléřském trhu. Vznikla společnost STAR INSURANCE GROUP


			Překvapení na makléřském trhu. Vznikla společnost STAR INSURANCE GROUP

Malé a středně velké makléřské společnosti spojují své síly a od letošního roku je bude spojovat servisní a poradenská společnost STAR INSURANCE GROUP. Společnost „STAR“ je řízena třemi jednateli.

Zakládajícími členy jsou pak makléřské pojišťovací společnosti: PETRISK INTERNATIONAL – makléřská pojišťovací společnost, Broker Team, NPS Group, Crossroad Credit, ACTIVUM, a IS Group, spol. Všechny členy spojuje myšlenka vytvoření efektivně fungujícího kompetentního podpůrného zázemí, vzájemná kooperace v oblasti obchodu a jednotný postup při zavádění legislativních změn do praxe. Společnost „STAR“ je otevřená dalším subjektům, které projeví zájem o členství a budou splňovat interní kritéria. 

Jaké jsou důvody vzniku a záměry STAR INSURANCE GROUP? „Za svoji více než dvacetiletou profesní kariéru jsem byl svědkem již mnoha pokusů z různých stran, které měly ambice sjednotit nebo zastřešit vícero makléřů či dokonce část zprostředkovatelského trhu. Některé aktivity byly na svém počátku opravdu smysluplné, některé byly spíše jen nikdy nedokončeným náznakem. Nám se nyní podařilo náš projekt legislativně dotáhnout do konce a zároveň na počátek činnosti nové společnosti, která má hlavní poslání v zastřešení šesti, a já věřím, že zatím jen šesti, pojišťovacích makléřů. Doba se v mnohém změnila. Čas osamělých střelců skončil, dnes vyhrávají dobře organizované celky. Upřímně jsem rád, že jsme se dokázali i v zájmu celého pojišťovacího trhu domluvit na všech bodech spolupráce,“ říká Petr Kmoch, majitel makléřské společnosti PETRISK INTERNATIONAL a iniciátor projektu STAR INSURANCE GROUP.


Mohlo by vás zajímat: Jak pojišťovny pocítí dopady globálního útoku nakažlivým malwarem?


Je to bezpochyby vzácné spojení sil renomovaných zprostředkovatelských společností, které dlouhodobě sdílejí podobné vize a prosazují na pojistném trhu férové hodnoty. Jsme plně přesvědčeni, že všem členům společnosti STAR INSURANCE GROUP se tím otevírají skutečné cesty k dalšímu rozvoji. Navíc díky záměrně štíhlé organizační struktuře a velmi kvalifikovanému týmu lidí dokážeme reagovat pružně na změny na trhu a tím získat pro naše poradce a v neposlední řadě i pro naše klienty výhodu,” uvádějí souhlasně všichni tři jednatelé a zakladatelé společnosti „STAR“ Petr Kmoch, Michal Fremr (Broker Team) a Radek Novák (NPS Group). Star Insurance Group LOGO

 „STAR INSURANCE GROUP je nově vytvořený subjekt, který představuje významnou sílu na trhu zprostředkovatelů pojištění. Je to jasný signál pro celý pojišťovací trh, že se i středně velcí hráči dokáží spojit a prosazovat své zájmy jednotně,“ doplňuje Robert Harlas, majitel společnosti IS Group, spol.

Díky sdílení a využívání našich zkušeností, lidského potenciálu a technického zázemí dokážeme poskytovat ještě lepší služby nejen v oblasti retailového pojištění, pojištění malých a středních podnikatelů, ale i v pojištění velkých průmyslových rizik, a to včetně aktivního přístupu na zajistné trhy po světě,“ pokračuje Vlastimil Kohout, majitel společnosti Crossroad Credit.


Mohlo by vás zajímat: UNIQA ve formě. Loni posílila na pojistném meziročně o 7,4 %


Není výhoda spojenectví vykoupena ztrátou dřívější nezávislosti jednotlivých členů „STAR“? „Samostatná identita značek všech členů „STAR“ zůstává zachována, a přitom se samotným členům a zastřešeným poradcům jednotlivých členů do budoucna otevřou nové příležitosti“, vysvětluje David Voska, majitel společnosti ACTIVUM. 

 „STAR INSURANCE GROUP je svým principem „Network“. Rozdíl je v tom, že je řízen zakládajícími členy, nikoliv, že „Network“ řídí a rozhoduje o členech. Ve STAR INSURANCE GROUP jsme přesvědčeni, že spolu budeme schopni ovládat, nikoliv být ovládáni.  Je potěšitelné, že naše myšlenka nezůstala bez odezvy. Již několik dní po vzniku „STAR“ nás začali kontaktovat další makléři a zprostředkovatelé se žádostí o informace ohledně možné spolupráce nebo členství,“ zdůrazňuje dále Michal Fremr, majitel společnosti Broker Team.


Mohlo by vás zajímat: Poradenství pod mikroskopem: MLM a Pool (počty PPZ)


,,STAR INSURANCE GROUP bude samozřejmě intenzivně spolupracovat se všemi pojišťovnami. Připravujeme komunikaci s asociacemi, odbornými sdruženími, pořadateli odborných seminářů, vzdělávacími institucemi, médii a máme zcela reálné ambice přispívat ke zlepšení celého pojišťovacího trhu,“ doplňuje Radek Novák, majitel společnosti NPS Group. 

„Je potřebné dodat, že všichni členové společnosti „STAR“ mají na trhu více než dobrou pověst a dlouhodobě poskytují špičkové služby svým klientům. Na českém trhu v oblasti pojištění pro občany a podniky tak vzniká nepřehlédnutelný hráč, který bude mít do vínku předepsané pojistné vyšší než 1,1 mld. Kč a kvalifikovanou podporu tvořenou zkušenými specialisty a poradci,“ uzavírá Petr Kmoch, PETRISK INTERNATIONAL. 

Otto Hain
odborný poradce společnosti STAR INSURANCE GROUP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články