Vienna Insurance Group zakládá první koncernový startup


			Vienna Insurance Group zakládá první koncernový startup
20.2.2019 Zahraničí

Vienna Insurance Group (VIG) uvádí prostřednictvím „viesure innovation center“ (viesure) do života vlastní koncernový corporate startup. Pod křídly největší dceřiné společnosti Wiener Städtische Versicherung sází nový podnik na trendy budoucnosti v oblasti digitálních služeb pro klienty. Firemním sídlem bude nový hotspot inovací „Talent Garden Vienna“. Součástí je i spolupráce se sítí startup300.

Digitalizace představuje pro VIG prioritu pracovního programu „Agenda 2020“: „Naše dceřiné společnosti se velmi intenzivně věnují digitální transformaci. Některé z našich pojišťoven už spolupracují se startupy a profitují ze zkušeností osvědčených firem v symbióze s novátorským duchem a nekonvenčním přístupem startupů. Těší mne, že pod vedením společnosti Wiener Städtische Versicherung nyní zakládáme náš první vlastní startup působící v Rakousku. Výsledky jeho kreativní činnosti budou následně uplatňovány i v rámci celé skupiny“, uvedla Elisabeth Stadler, generální ředitelka Vienna Insurance Group.

Cílem nového corporate startupu je postarat se o jednodušší, rychlejší a transparentnější interakci s klienty na čistě digitální bázi. Kromě jiného si to bude vyžadovat vytvoření digitálního ekosystému, digitalizaci interních procesů směrem ke klientům a poskytování inovativních služeb s přidanou hodnotou.


Mohlo by v ás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Brexit, aneb dost bylo fňukání


„V nové digitální společnosti propojujeme naše těžiskové digitální záměry za současného využití externího know-how spolu s inovativním prostředím startupů. To nám umožní ještě rychleji reagovat na měnící se potřeby klientů, změny kultury a transformující se trh. Společnost viesure přispěje k utužení prvenství pojišťovny Wiener Städtische v oblasti inovací na rakouském trhu“, zdůraznil Robert Lasshofer, generální ředitel Wiener Städtische Versicherung.

Sídlem nové společnosti bude hotspot inovací „Talent Garden Vienna“ na Liechtensteinstraße v 9. vídeňském okrese. Intenzivní dialog s dalšími startupy podpoří i partnerství v rámci korporátního ekosystému, který spojuje Wiener Städtische s „Talent Garden Vienna“. Úzká spolupráce se sítí startup300 navíc umožní testovat a dále budovat nové obchodní modely pro digitální transformaci. Pod hashtagem #creatingtomorrow se testují a rozvíjejí trendy budoucnosti, nové digitální služby a inovativní technologie. Nová společnost je prostřednictvím internetu dosažitelná pod www.viesure.io.


Mohlo by v ás zajímat: Přikryl a Čechová: Co přináší revize motorové směrnice?


Zřízení startupu je součástí široké digitalizační ofenzivy pojišťovny Wiener Städtische, kterou vede Roland Gröll, člen představenstva pro IT. Společnost viesure rozjíždí svou činnost s mladým kreativním týmem, sestaveným z vysoce kvalifikovaných odborníků z oblasti pojištění a IT. Jednateli viesure budou Karin Kafesie a Dieter König, tedy tým, který se již osvědčil v průběhu vývoje a realizace úspěšných inovačních projektů v rámci Wiener Städtische Versicherung.

Karin Kafesie, s dlouholetými zkušenostmi v oblasti pojišťovnictví, řídí strategický marketing a komunikaci s klienty pojišťovny Wiener Städtische. K činnosti viesure přispěje i svými širokými znalostmi v oblasti Customer Centricity a Customer Experience. Dieter König se již 20 let věnuje digitalizaci a využívání nejmodernějších technologií. Má rozsáhlé mezinárodní zkušenosti s projekty inovace, které řídil v různých vedoucích pozicích jako součást globálního hráče v odvětví IT.

Zdroj: Vienna Insurance Group

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

pecka

Jardaa,  28. 2. 2019

Jestli to zafunguje jako SAP, tak to fakt bude pecka

RSS

Související články