„Nahý“ skandál v hotelu může Hilton přijít až na 100 milionů $


			„Nahý“ skandál v hotelu může Hilton přijít až na 100 milionů $
12.2.2019 Spektrum, Zahraničí

V tomto případě nejde o žádný výstřelek známé Paris Hilton. Jde o závažný problém, který se může stát každému. Jedna žena byla při návštěvě hotelu nafilmována ve sprše a pak vydírána. Nyní žaluje řetězec Hilton.

Jedna občanka USA, která zůstává v anonymitě, byla během návštěvy v hotelu Hampton Inn and Suites v Albany, hlavním městě státu New York, bez jejího vědomí natáčena. Záznam vznikl během sprchování, což činí tuto záležitost pro postiženou obzvláště citově zraňující. 

Následně poškozená obdržela nikoliv přátelský e-mail od jednoho muže, který se představil jménem „Perverser“, což už samo dost ukazuje. V elektronické poště byl obsažen i odkaz na jedny pornostránky, na nichž bylo možno najít video s jejím pravým jménem. Zmíněný muž kromě toho rozeslal toto video na kolegy, přátele a spolužáky, přičemž postižená byla uvedena ve všech případech jako odesílatel. Dalším krokem bylo a mělo být vydírání.


Mohlo by vás zajímat: Allianz: Přes 250 tisíc nových klientů platí podle ujetých kilometrů


Poškozená žena reagovala na tuto nemilou záležitost podáním žaloby na hotel Hilton. Požaduje od hotelového řetězce za způsobenou újmu náhradu škody ve výši 100 mil. USD. V obžalovacím spise uvádí, že tento útok jí způsobil těžké a dlouhodobé psychologické potíže. Hotel viní z nedbalosti.

Poškozená žena prý nebyla očividně jedinou osobou, která byla v pokoji filmována. Podle obžalovacího spisu byli ve stejném pokoji natáčeni i jiní hosté. Mateřský koncern Hilton označil tento případ za „otřesný“ a zdůraznil, že bezpečí klientů a jejich dobré zdraví bere neobyčejně vážně. Hilton chce tento případ vyjasnit společně s orgány dohledu. 


Mohlo by vás zajímat: V roce 2018 odhalila Generali podvody za 128 milionů! Nejvíce za uplynulých 25 let


Některé sdělovací prostředky přinesly doplňující informace. Nezákonné filmování měl prý provádět jeden zaměstnanec výše uvedeného hotelu. Ten na poškozenou ženu „zaútočil“ e-mailem teprve po několika měsících od jejího pobytu v hotelu. Následně po ní chtěl další podobné video a pochopitelně peníze. Hotel prováděl i vlastní šetření, provedl kompletní rekonstrukci daného pokoje, ale nenalezl žádné důkazy, resp. záznamové zařízení.

Zatím je tato záležitost ve stádiu podání žaloby. Jakmile se začne projednávat, ve hře může být i pojištění odpovědnosti hotelu z titulu nemajetkové újmy. Samozřejmě bude podstatné, zda se podaří vypátrat skutečného viníka. Žaloba ve výši 100 mil. USD může vést ke kontrole stávajících pojištění, nebo k požadavkům zájemců o pojištění na úpravu pojistných podmínek apod. Další vývoj této kauzy může být z těchto hledisek zajímavý.

Zdroj: NBC News

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články