Allianz začala rok 2014 výbornými ekonomickými výsledky


			Allianz začala rok 2014 výbornými ekonomickými výsledky

Allianz Group začala rok 2014 výbornými ekonomickými výsledky a s 33,96 mld. eur dosáhla nejvyššího čtvrtletního předepsaného pojistného v historii společnosti. Ve srovnání s loňským prvním čtvrtletím se předepsané pojistné zvýšilo o 6 procent. Provozní zisk dosáhl 2,72 miliardy eur, čistý zisk pak 1,64 miliardy eur. Vlastní kapitál vzrostl ve stejném období o 6,9 procenta na 53,525 miliardy eur z 50,084 miliardy eur. V pojištění majetku a odpovědnosti vzrostl provozní zisk, který těžil z lepších výsledků úpisu a menšího dopadu přírodních katastrof. Předepsané pojistné se pak významně zvýšilo zejména v oblasti životního a zdravotního pojištění.

„V prvních třech měsících se Allianz podařilo dosáhnout výsledků srovnatelných s loňskými maximy, což je povzbuzující start do nového účetního období. A přestože je přes ekonomickou a politickou nestabilitu obtížné předpovídat, co v současném podnikatelském prostředí společnost čeká, na zbytek roku 2014 jsme dobře připraveni,“ řekl Dieter Wemmer, finanční ředitel společnosti Allianz SE.

Majetková a úrazová pojištění zvyšují ziskovost

V prvním čtvrtletí roku 2014 dosáhlo hrubé předepsané pojistné v pojištění majetku a odpovědnosti 15,22 miliardy eur a na jeho růstu se podílel zejména trh v Německu a Turecku. Provozní zisk segmentu vzrostl o 12,9 procenta na 1,49 miliardy eur a toto zlepšení je důsledkem nižších ztrát z přírodních katastrof, stejně jako pokračujícího pozitivního vývoje cenového prostředí. Dopady z přírodních katastrof byly omezeny na zimní bouře v USA a záplavy ve Velké Británii a také průmyslové a úvěrové pojištění v Německu a Francii zaznamenalo nižší ztráty než v loňském roce.

„Segment neživotního pojištění přispěl v tomto čtvrtletí více než polovinou z celkového provozního výsledku skupiny Allianz, ale podobně nízký dopad přírodních katastrof, nemůžeme očekávat každé čtvrtletí," připomněl v této souvislosti Dieter Wemmer.

Životní a zdravotní pojištění s nárůstem prodeje a stabilními zisky

Životní a zdravotní pojištění meziročně vzrostlo o 15,7 procenta na 17,16 miliardy eur a přispěly k tomu všechny klíčové trhy – nejvíce v USA – téměř o 64 procent a dvojciferný nárůst zaznamenaly také prodeje v Německu a zemích Beneluxu. „Inovace na těchto klíčových trzích posunují životní pojištění na novou úroveň prodeje. Zákazníci reagují na naše produktové novinky velmi dobře,“ doplnil Dieter Wemmer.

Asset Management podle plánu v poklesu

Provozní výnosy v oblasti asset managementu činily 1,52 miliardy eur, což představuje pokles o 18,9 procenta. S tímto poklesem se však počítalo. Naopak celková aktiva pod správou Allianz vzrostla o 1,6 procenta na 1,765 miliardy eur.

„Výsledky v Asset Managementu jsou dle očekávání nižší, ale stále jsou v souladu s naším cílem pro tento rok. Díky vyšší výkonnosti v obou segmentech pojištění jsme stále na dobré cestě k dosažení našeho plánovaného celoročního provozního zisku ve výši 10 miliard eur, plus - mínus 500 milionů eur,“ řekl závěrem Dieter Wemmer.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články