Zisk Allianz SE vzrostl v roce 2013 o 15 procent


			Zisk Allianz SE vzrostl v roce 2013 o 15 procent

Čistý zisk největší evropské pojišťovny Allianz vzrostl v minulém roce o 15 procent na šest miliard eur, v přepočtu 164,2 miliardy korun. Hospodaření podpořil růst v divizi pojištění majetku a škod a v divizi správy majetku.

„Velmi dobrý výkon Allianz znovu dokazuje odolnost našeho byznys modelu. Díky našemu pevnému postavení jsme, navzdory nízkým úrokovým sazbám, dokázali docílit nejvyššího obratu v historii Allianz ve výši přes 110 miliard eur a jednoho z nejvyšších provozních zisků vůbec ve výši 10,1 miliardy eur,“ uvedl předseda představenstva Allianz SE Michael Diekmann a současně oznámil, že zvýší dividendu za loňský rok o 18 procent na 5,3 eura na akcii.

Konkrétně stouply loni příjmy pojišťovny o 4,1 procenta na 110,8 miliardy eur. Provozní zisk vzrostl o osm procent na 10,1 miliardy eur. Hranici deset miliard eur překonal provozní zisk poprvé od roku 2007, kdy začala finanční krize, hlavně díky silnému výkonu v divizi pojištění majetku a škod.

„Celkem jsme získali asi pět milionů nových klientů. Nyní pojišťujeme více než 83 milionů lidí po celém světě. To, že se na nás mohou spolehnout, zvláště v těžkých dobách, jsme znovu prokázali po mnoha zničujících přírodních katastrofách v loňském roce,“ pokračoval Diekmann.

„Skutečnost, že agentura Standard & Poor’s změnila výhled ratingu Allianz SE na stupni AA z negativního na stabilní a že naše řízení rizik bylo oceněno titulem Best in Class je dalším přesvědčivým důkazem odolnosti našeho byznys modelu, síly našeho kapitálu a naší dobré kondice,“ dodal CEO. Pro letošní rok odhaduje provozní zisk v rozmezí 9,5 až 10,5 miliardy eur.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články