Česká pojišťovna dosáhla zisku 6,7 miliardy korun


			Česká pojišťovna dosáhla zisku 6,7 miliardy korun

Loňské hospodaření České pojišťovny skončilo ziskem ve výši 6,7 miliardy korun po zdanění. Vyplývá to z předběžných nekonsolidovaných výsledků sestavených dle mezinárodních účetních standardů. Zisk z roku 2006, který činil 8,3 miliardy korun, byl do značné míry ovlivněn jednorázovými výnosy z prodeje některých aktiv, například eBanky nebo podílu ve stavební spořitelně Modrá pyramida. Celkové předepsané pojistné podle metodiky České asociace pojišťoven vloni dosáhlo 39,8 miliardy korun.

 

“Na tvorbě zisku se během celého roku podílely především výsledky finančního umístění na kapitálových trzích, důsledná kontrola nákladů a dobré provozní výsledky,“ vysvětluje generální ředitel ČP Lard Friese.

 

Předepsané pojistné neživotního pojištění se stejně jako v roce 2006 přehouplo přes 26 miliard korun. Největší meziroční nárůsty zaznamenalo pojištění odpovědnosti občanů s 32 procentním růstem a pojištění plodin a technických rizik, obě s více než patnáctiprocentním meziročním nárůstem. „Zaznamenali jsme více než 20 procentní růst nových prodejů u běžně placeného životního pojištění a u úrazového připojištění,“ poznamenal Lard Friese.

 

Předepsané pojistné v životním pojištění narostlo o 3 procenta, ze 13,2 miliardy korun v roce 2006 na 13,6 miliardy korun v roce 2007. V jednorázově placeném pojištění si ČP připsala dokonce osmnáctiprocentní meziroční zlepšení. Běžně placené pojištění vykazuje více než dvouprocentní vzestup.

 

Vlastní kapitál ČP k 31. 12. 2007 dosáhl výše 17,2 miliardy korun. Bilanční suma ke stejnému datu činila 122 miliardy korun a hrubá výše technických rezerv 90 miliard korun.

 

Česká pojišťovna je součástí Generali PPF Holdingu B.V., který působí ve 12 zemích střední a východní Evropy. Generali PPF Holding spravuje prostřednictvím svých dceřiných společností aktiva ve výši téměř 10 miliard euro a poskytuje v regionu služby 9 milionům klientů. Generali PPF Holding má sídlo v Nizozemsku a jeho hlavní organizační pobočka sídlí v České republice v Praze. Generali PPF Holding B.V. je společný podnik Assicurazioni Generali (podíl 51 %) a PPF Group (49 %).

Zdroj: ceskapojistovna.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Související články