Zajímavost: Extrémy počasí nejvíce zasahují německý okres Deggendorf


			Zajímavost: Extrémy počasí nejvíce zasahují německý okres Deggendorf
10.10.2018 Pojistný trh, Škody

Extrémy počasí dělají obyvatelům Německa stále větší starosti. Celostátní svaz německého pojišťovnictví (GDV) se nyní poprvé podíval na dopady extrémního počasí z dlouhodobého hlediska a vyhodnotil škody za období 2002 – 2016. Ukázalo se, že nejvíce byl postižen okres Deggendorf, který se nachází v Bavorsku, a to poměrně nedaleko od hranic České republiky.

Vichřice, krupobití, povodně a záplavy v okrese Deggendorf způsobily škody na budovách v průměrné výši 13 800 eur. Za tímto okresem následují oblast Rottal-Inn (13 200 eur) a město Pasov (12 900 eur), což jsou rovněž okresy na jihu Bavorska. Další v pořadí jsou okres Saské Švýcarsko – východní Krušné hory (Sächsische Schweiz-Osterzgebirge – 12 900 eur), Drážďany (9 900 eur) a Míšeň (8000 eur).

Jde o oblasti, které byly v roce 2002 a 2013, stejně jako výše uvedené bavorské oblasti, postiženy povodněmi a záplavami vyvolanými silným deštěm. Naproti tomu nejnižší škody byly zaznamenány ve městě Heilbron (Bádensko-Württembersko) s průměrnou škodou okolo 500 eur. Průměrná škoda za celé Německo činí podle GDV cca 1600 eur.


Mohlo by vás zajímat: Zvýší inteligentní automatizace obrat ve finančním sektoru?


Pokud se vezmou v úvahu jen škody způsobené silným deštěm, zůstává Bavorsko na celostátní špici. Od zavedení plošného radarového měření počasí v Německu v roce 2001 představuje rekord 115 hodin silného deště.

Týká se to oblasti kolem Aschau im Chiemgau (okres Rosenheim). Následují Berchtesgaden se 202,2 hod. a Ruhpolding s 101,7 h. Příslušné vyhodnocení zpracovala pro GDV Německá meteorologická služba (Deutscher Wetterdienst).

Pokud jde o vývoj v roce 2018, neskrývají němečtí pojistitelé obavy. Vypadá to, že extrémy počasí by mohly přinést nadprůměrné škody. GDV v srpnu 2018 sdělil, že pojištěné škody na obytných budovách způsobené vichřicí, krupobitím a silným deštěm již dosáhly cca 1,3 mld. eur, a jsou tedy tak vysoké jako jindy za celý rok. GDV vychází z toho, že rok 2018 bude patřit mezi pět roků s největšími škodami za posledních 20 let.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články