Allianz: Charakter počasí zamíchal počtem živelních škod


			Allianz: Charakter počasí zamíchal počtem živelních škod

S živly to u klientů Allianz bylo během prvních šesti měsíců letošního a loňského roku jako na houpačce. Někde má pojišťovna nárůst, jinde pokles. Čísla o počtu pojistných událostí ale vždy odpovídají charakteru zimy i vývoji jarního počasí.

Zatímco vloni Allianz po krupobití platila škody v necelých dvou tisících případech, letos jich bylo pouze pět set. V loňském roce, kdy vlastně pořádná zima nebyla, pojišťovna zaznamenala jenom 68 pojistných událostí kvůli mrazu. Letos však už rtuť teploměru klesala hluboko pod nulu a tomu odpovídá i nárůst těchto škod na 264.

Rozdíl mezi množstvím sněhu lze spatřit i v dalších dvou číslech. Zatímco tíha sněhu se v prvním pololetí roku 2016 projevila jako příčina u pouhých 76 pojistných událostí, letos jsme jich Allianz zaplatila už 487. 


Mohlo by vás zajímat: Utonutí ubývá. Prázdniny jsou však nejkritičtějším obdobím


Letošní rok je také bohatší na vichřice, kvůli kterým platila náhradu škody skoro 900 klientům. Vloni jich bylo o více než polovinu méně. 

Jsou však živelné škody, jejich počet se meziročně příliš nemění. Patří mezi ně například údery blesku s více než stovkou pojistných událostí vloni i letos, anebo požáry, kterých bylo v každém pololetí zhruba 200. 

Průměrné škody u krupobití se pohybují kolem 50 tisíc korun, u mrazu kolem 20 tisíc korun a u tíhy kolem 28 tisíc korun. Ale průměry jsou v tomto směru ošidné, protože někde šlo o tisícové položky a jinde kvůli stejným příčinám o statisícové. Celkově se účet za živly pohyboval ve stovkách milionů korun.

Zdroj: Allianz pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články