Změny v ERV Evropské pojišťovně. Odcházejí zakladatelé společnosti


			Změny v ERV Evropské pojišťovně. Odcházejí zakladatelé společnosti

Po 26 letech na základě dohody s akcionáři odcházejí z vedení ERV Evropské pojišťovny předseda představenstva Vladimír Krajíček a člen představenstva Ondřej Rušikvas. Novým generálním ředitelem ERV Evropské se od dubna 2019 stane Libor Dvořák a funkci obchodního ředitele od ledna převezme Štěpán Landík.

Vladimír Krajíček založil v roce 1992 spolu s dánskou Europaeiske první specializovanou cestovní pojišťovnu u nás, tehdy ještě pod názvem Evropské Cestovní Pojištění. V jejím čele působil nepřetržitě 26 let a v posledních letech v rámci koncernu odpovídal také za rozvoj sesterských pojišťoven v Polsku, Rusku a na Ukrajině.Stál rovněž u vzniku České asociace pojišťoven, kde byl do roku 2012 členem prezidia. 

Ondřej Rušikvas se jako jeden z prvních zaměstnanců nemalou měrou na rozvoji Evropské podílel a v roce 1999 převzal v rámci představenstva odpovědnost za obchod a marketing.

”Od počátku jsme chtěli naplnit vizi specializované pojišťovny s nejvyšší kvalitou služeb a co nejlepší péčí o klienty kdekoli v zahraničí. Takové zaměření mělo a má hluboký smysl i jedinečný přesah, který nás bavilo rozvíjet a posouvat dál. Máme radost, že se to podařilo a že je na co navazovat,” hodnotí Vladimír Krajíček.


Mohlo by vás zajímat: Postřehy Evy Gmentové: Vraťme pojišťovákům prestiž. ZDP pomůže


Za dlouholetého působení obou manažerů si Evropská v cestovním pojištění vydobyla pevnou pozici leadra trhu, který určuje jeho trendy a je respektovaným hráčem s hlubokou znalostí problematiky cestování.

S více než milionem pojištěných ročně a obratem přes 600 mil. Kč je již několik let v řadě jedničkou v oboru. Spolupracuje s 8 z 10 největších cestovních kanceláří v zemi a významný tržní podíl má rovněž v pojištění pracovních cest.


Mohlo by vás zajímat: Pět tipů, na co si dát pozor, když si pojišťujete elektroniku


Ing. Libor Dvořák nastoupil již během studií pražské VŠE do Hasičské vzájemné pojišťovny, kde působil naposledy jako finanční ředitel. Na stejnou pozici přešel v roce 2002 do Evropské, kde je od května 2009 rovněž členem představenstva.

Ing. Štěpán Landík absolvoval Národohospodářskou fakultu VŠE. V Evropské pracuje od roku 2000, v roce 2014 se stal členem představenstva zodpovědným za likvidaci škod, správu pojištění a klientské centrum. Nově bude odpovídat také za obchod a marketing společnosti.

Nové dvoučlenné představenstvo se ujme funkce po výroční valné hromadě společnosti na konci března 2019.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články