Jak stát uchrání spotřebitele až k (finanční) smrti


			Jak stát uchrání spotřebitele až k (finanční) smrti

Ochrana spotřebitele je po hříchu zaklínadlem pro lavinu nových předpisů a regulací v celé Evropě. Finanční trh v této vlně hraje, z rozličných důvodů, jednu z hlavních rolí. V nedávné minulosti se zde tvořivost regulátorů soustřeďovala zejména na generování nových a nových „papírů“, kterými by měl být zákazník zásoben a které mají „snížit jeho informační asymetrii“.

Reagujete na komentář

 

5. 9. 2017
Jak stát uchrání spotřebitele až k (finanční) smrti
Děkuji za velmi výstižný článek! Kupodivu nevidím žádný podpůrný komentář, takže si dovolím přidat / zopakovat také jeden můj "extrémní" názor:

Kontinuální regulace, v podobě populistického zhoubného bujení s marketingovou značkou "další ochranný papír", či zveřejnění všeho, co jen trochu dokládá, že obchodník / poradce pracuje, aby si vydělal peníze, přináší trhu (tzn. včetně klientů !) zcela nepochybně daleko vyšší ekonomické škody, než naordinovali slavní chrochtající prodejci IŽP podvedeným zákazníkům.

Co trvale selhává je vymáhání práva. Podvody (o žádný jiný problém na trhu v podstatě nejde) jsou trestné již věčnost, přesto naši vyvolení - pardon zvolení - zastánci a kontrolní orgány, namísto kvalitně prováděného šetření a postihu (rozuměj i s potřebnou dávkou odvahy a "inovací"), překrývají svou impotenci alibistickými - často do-nebe-volajícími opatřeními.

A přitom - s mírnou nadsázkou a zjednodušením - stačí sledovat (nikoli regulovat) jediný parametr / cíl: reálný

Pozn.: položky označené * jsou povinné.