Martin Kroupa: Cesta od kytary k financím


			Martin Kroupa: Cesta od kytary k financím

Martin Kroupa, kterého kolegové popisují jako “ambiciózního, fér sympaťáka”, v Bonnetu působí od roku 2012 a během pár let si získal respekt vedení i poradců. I díky tomu, že v pojišťovnictví se orientuje jako málokdo. Vždycky tomu tak ale nebylo…

Dlouhá cesta k poradenství

Ještě před pár lety nic nenasvědčovalo tomu, že by Martinova kariéra měla být postavena právě na poradenství. “Mám hudební vzdělání - konkrétně jazzovou kytaru. Takže kdybych nebyl poradce, možná bych učil na kytaru nebo třeba hrál v kapele.”

V jeho sedmadvaceti letech ale “sladké dřevo” vystřídaly finance. Jak došlo k takové změně? Hlavní motivací byl zpočátku samozřejmě výdělek. Postupem času ale ve změti čísel, sazeb a legislativy našel jisté kouzlo, které ho živí a baví dodnes.

Do stáje Bonnet

Jako u většiny kolegů, ani jeho poradenské začátky nebyly právě jednoduché. “Nejtěžší bylo překlenout období, než lidé začali vnímat, že profesi zvládám opravdu dobře a mohou mi důvěřovat. Proto i dnes je pro mě stěžejní především dělat dobře svou práci. Úspěch a s ním i finance pak přijdou víceméně sami. Důležité je věřit tomu, co člověk dělá,” přemítá. Začátky mu nicméně velmi ulehčilo to, že si mezi poradci našel přátele, se kterými se vzájemně podporovali a motivovali.

Právě dobrý kolektiv od té doby rozhodně nepodceňuje. “Dřív jsme jasně vedli v online a inovacích, naše konkurence už se ale něco přiučila a stav se pomalu srovnává. Ale takhle dobré vztahy a kvalitní, schopné a přístupné vedení není ani zdaleka samozřejmostí. A přitom je to to nejdůležitější.” A začátky v Bonnetu? ” Nezapomenu na to, když za námi přišel Honza Steinbauer a řekl nám, “kluci teď už jste fakt velcí”, takže tady končí sranda a já si tehdy uvědomil, že se přede mnou otevřely dveře něčeho nového a já mám výzvy rád,” vzpomíná.


Mohlo by vás zajímat: Rok 2018: online a poradci zachraňující trh


Proč právě poradenství?

A co ho u poradenství drží? “Práce samotná. Baví mě, že jsem schopen dobře poradit lidem a pomáhat jim po finanční stránce zlepšovat jejich život nebo rozšířit obzory,” s tím, že peníze jsou důležité, ale práce vás musí bavit a musíte v ní vidět nějaký smysl, abyste u ní vydrželi a byli v ní úspěšní.

Pozitivně Martin vnímá i budoucnost poradenství.“Mám pocit, že se trh začíná čistit a zůstanou tady opravdu skupiny profesionálů. Stále jsou tu tací, kteří dobré jméno profese špiní, je ale úkolem nás ostatních zůstat, vydržet a za kvalitu naší živnosti bojovat”.

Rada na závěr

“Vzdělávejte se,” radí začínajícím poradcům Martin. “Využívejte všech dostupných kanálů, abyste měli opravdu kvalitní znalosti. Nic neponechávejte náhodě a nenechte se zmást tím, že klienti nejsou odborníci a vaše případné nedostatky nepoznají. Není to tak. Ublížíte tím nejvíc sami sobě, protože ztratíte respekt. K řemeslu, k sobě jako k poradci a i ke klientům. S takovou skončíte dřív, než vůbec pořádně začnete.”

A nováčkům vzkazuje, aby nepodcenili výběr firmy a jejího vedení, které bude schopné předat dobré a kvalitní zázemí, včetně know-how a základů etiky. “Pečlivě a kriticky zkoumejte, jak se lidé a vedení chová. Takoví totiž možná budete jednou taky.”

 

Zdroj: Bonnet

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články