Ready made společnosti jako trend dnešní doby


			Ready made společnosti jako trend dnešní doby

Chcete si pořídit vlastní obchodní společnost, ale odrazují vás formality spojené s jejím založením? Ušetřete čas a starosti a nechte to na profesionálech. Pořiďte si jednoduše a rychle ready made společnost a začněte podnikat hned.

Založení společnosti není dnes již jediným způsobem, jak lze ke svému podnikání získat obchodní společnost. Existuje totiž řada zprostředkovatelů, kteří se na zakládání společností specializují a zákazníkům pak prodávají hotový produkt – ready made společnost, tj. společnost řádně založenou a zapsanou do obchodního rejstříku s kompletně splaceným základním kapitálem. Zprostředkování ready made společností se v posledních letech stalo trendem a podnikatelé tento postup stále častěji upřednostňují před klasickým založením společnosti.

Společnost, která nevykonává žádnou činnost

Ready made společnost je určena k následnému prodeji, proto taky do doby převodu nevykonává žádnou činnost. To pro vás může představovat značnou výhodu. Máte jistotu, že společnost bude „čistá“, tedy bez dluhů, které by na Vás případně při koupi do té doby aktivní společnosti mohly přejít. Ready made společnost ale není nutně společností bez historie. V závislosti na požadavcích zákazníků, poskytují zprostředkovatelé i společnosti existující delší dobu než pár měsíců, často i několik let. Její historie má ale význam pouze časový, protože, jak již bylo zmíněno, společnost nikdy nevyvíjela žádnou činnost.

Kde získáte ready made a kolik Vás to bude stát?

Získání ready made společnosti je proces, který vám po výběru správného zprostředkovatele zabere sotva pár dnů. V současnosti se na trhu vyskytuje celá řada specializovaných firem, které mají k dispozici desítky ready made společností, které jen čekají na prodej. Tito zprostředkovatelé navíc běžně obstarají i převod společnosti a zápis do obchodního rejstříku, případně vám nabídnou i služby virtuálního sídla. Finančně se může koupě ready made společnosti zdát nákladnější než založení společnosti vlastními silami, ale když si odečtete náklady pro notáře za sepsání zakladatelského právního jednání a další poplatky, které založení společnosti obnáší, zjistíte, že velký rozdíl v tom není. K tomu ušetříte spoustu času a energie, kterou by vás založení společnosti stálo a můžete jí tak investovat do rozjezdu podnikání. A navíc, začít podnikat můžete téměř okamžitě.

Průběh koupě ready made společnosti

Jakmile se obrátíte na konkrétního zprostředkovatele, zpravidla vám obratem zašlou nabídku společností s různými neutrálně znějícími názvy a s různou výší základního kapitálu. Pak je jen na vás, kterou firmu si zvolíte a která bude splňovat všechny vaše požadavky. U většiny poskytovatelů se už po tomto výběru nemusíte o nic starat, stačí jen podepsat převodní dokumentaci. Je ale dobré zjistit si, co vše poskytovatel ve svých službách zahrnuje a zda je v ceně třeba i zápis změn do obchodního rejstříku. Následný převod vybrané společnosti se odehrává v rámci několika dní. Pokud se ale nebojíte si připlatit, může být společnost vaše už následující den a vy tak nemusíte na nic čekat a pustit se do podnikání hned.

Pokud při výběru ready made společnosti zjistíte, že žádná z nich nevyhovuje vašim představám, nezoufejte, i tak se můžete obrátit na profesionály a nechat si založit společnost na míru dělanou přímo vám.

Zdroj: www.companies.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS