Logika loga českých pojišťoven: První Klubová pojišťovna


			Logika loga českých pojišťoven: První Klubová pojišťovna
20.5.2016 Spektrum

Pojistně-grafický seriál Logika Loga nás provází „obrázky“ a „symboly“ které máme den co den na očích, ale mnohdy nám ani nedojde, co symbolizují. Přitom často vystihují podstatu a filozofii celé pojišťovny. V tomto seriálu si projdeme jednotlivé „ikony“ pojistného trhu a dozvíme se něco o jejich významu. Dnes budeme pokračovat P2P První Klubovou pojišťovnou.

První Klubová pojišťovna vznikla teprve v loňském roce a do ostrého provozu přišla letos. Její logo možná ještě ani neznáte. Není divu. První Klubová se vám nezobrazí v porovnávačích produktů, na ulici nenarazíte na její kamenné pobočky. Její propagace probíhá zatím pouze ústním doporučením jejích klientů. Pokud vás její strategie a koncept zajímá, potřebné informace naleznete v našem článku: První Klubová pojišťovna spouští ostrý provoz, na český trh s ní přichází peer-to-peer pojištění.

 

Logika loga První Klubové

Čtyři prolínající se kruhy, symbolizují spojení a vzájemnou podporu. Další výklady nechávají zakladatelé na publiku. Čtyřlístek – štěstí, čtyři zakladatelé.

Barvy loga byly zvoleny pro svou konzervativnost a rovněž originalitu. Na českém trhu je nikdo jiný nepoužívá. Záměrem bylo podtrhnout odlišnost pojišťovny od zbytku trhu.

 

Prvni_klubova

Autor

Logo vzniklo ve studiu AnFasu, největší podíl na finální podobě má designér Martin Sršeň, facelift loga a vizuální jazyk komunikace vytvořil designér Petr Vorasický. 

Cena značky

Projekt peer-to-peer pojišťovny je celosvětově nováčkem v oblasti financí. V ČR je Klubová pojišťovna opravdu první a svým názvem tedy rozhodně nikoho nemystifikuje. Její hodnota však zatím zcela vyčíslit nejde. Celý projekt nedávno vstoupil do ostrého provozu a v současnosti má stovky klientů. Jeho hodnotu snad vyčíslíme v jejich výročním reportu.  

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články