Nadační fond chce podporovat vzdělávání v pojišťovnictví


			Nadační fond chce podporovat vzdělávání v pojišťovnictví
24.3.2009 Spektrum

Na českém trhu zahajuje činnost první instituce, jejímž výhradním cílem je podporovat vzdělávání v oboru pojišťovnictví. Záměry Nadačního fondu pro podporu vzdělávání v pojišťovnictví přibližuje jeho ředitel a duchovní otec, JUDr. Jan Ježdík.

*Čím se zabýváte po loňském odchodu z vysokých výkonných funkcí v České pojišťovně?

Po odchodu z vedení České pojišťovny se věnuji poradenství v oboru. Mám, myslím, vcelku slušné znalosti a zkušenosti, které mohu nabídnout svým klientům. Také přednáším na univerzitě. Liberecká hospodářská fakulta má katedru, která se věnuje pojišťovnictví a mně dělá velkou radost předat to, co vím, nastupujícímu mládí.

*Jak jste přišel na nápad iniciovat založení Nadačního fondu pro podporu vzdělávání?

Při diskusích s vedením fakulty a katedry jsem si uvědomil nedostatek finančních zdrojů na rozvojové aktivity školy. A není to jen na této fakultě. Je to obecný jev. Dívám-li se na vybavení žáků skripty a studijními texty, pak vidím, že je nutné pomoci jak studentům, tak pedagogům při řešení problémů s rozvojovými projekty.

Vím, že nadační fond není všespásný, ale je dobrá každá kapka, která pomůže dobré věci.

Jsem přesvědčen, že přístup ke kvalitnímu vzdělání je základem úspěšné budoucnosti. A doufám, že trošku přispějeme ke zkvalitňování vzdělávacího procesu v oboru, který mám rád, a který má pro lidský život velkou přidanou hodnotu.

*Ve správní i dozorčí radě fondu jsou přední osobnosti známé na pojistném trhu. Proč přijali nabídku účasti na činnosti Nadačního fondu ?

To je spíš otázka pro členy správní rady. Já jsem jim představil svůj záměr a jsem velmi rád, že je zaujal a že ho osobně podporují. Vždyť jde o lidi, kterých si velmi vážím a kteří mají přirozený vliv na pojistný trh. Myslím si, že s nimi má projekt velkou šanci na úspěch.

*Vybral již Nadační fond nějaké projekty, které by chtěl podpořit?

Ano, byť teprve začínáme. V dubnu proběhne vcelku velká akce na liberecké fakultě, kdy sérii pěti přednášek na téma „Přírodní rizika a pojištění“ přednese profesor Stephen Edwards z London College university.

Dále naše nadace vypsala dvě veřejné soutěže o nejlepší diplomovou či doktorskou práci a o nejlepší učební texty, tedy skripta či publikaci roku 2009.

Jsme teprve na začátku a diskutujeme s vysokými školami o možnostech, potřebách a příležitostech stejně jako s možnými dárci z pojistného trhu. 

*Kolem nás panuje hospodářská krize, podporují myšlenky nadačního fondu pojišťovny na našem trhu i jinak než jen slovně ?

Finanční krize je velmi nepříjemná, a nejen pro náš fond. Je zřejmé, že zdroje donátorů se tenčí, ale určitě nezmizely. Daří se nám postupně vysvětlovat a přesvědčovat dárce, že jde o opravdu dobrou věc.

*Kde  mohou případní dárci ale i studenti získat další informace o činnosti fondu ?

Nadační fond pro podporu vzdělávání v pojišťovnictví nedávno spustil svoje webové stránky, na redakčním systému společnosti VIZUS. Najdete je na adrese www.nfvp.cz a jsou tu informace jak pro dárce, tak pro studenty, ale i profesory z vysokých i středních škol.

Nezbývá než popřát Vám i Nadačnímu fondu pro podporu vzdělávání v pojišťovnictví mnoho štědrých dárců i zajímavých projektů.

Server oPojištění.cz  se rozhodl podporovat činnost NFVP a stal se mediálním partnerem fondu. Těším se, že brzy přineseme další zprávy o činnosti fondu a jednotlivých projektech.

Zdroj: ¨DŠ

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články