Praktické rady: pojistná částka u životního pojištění


			Praktické rady: pojistná částka u životního pojištění
3.3.2010 Spektrum

Vývoj nasvědčuje tomu, že v době krize lidé myslí víc na zadní kolečka a hledají způsob, jak se finančně zajistit. Životní pojištění pro ně představuje jistotu. Důkazem je celková částka sjednaného životního pojištění, která v loňském roce přesáhla 25 miliard korun.

69 % z této sumy připadlo na jednorázově placené pojistky, přesně 31 % na běžně placené smlouvy. Počet sjednaných smluv stoupl bezmála na milión. Uvedl to tiskový mluvčí ČSOB Pojišťovny Tomáš Hejda.

Podle posledních dostupných dat za rok 2007 představoval podíl životního pojištění v zemích evropské sedmadvacítky v průměru 6 procent. Podíl v České republice je však čtyřikrát nižší (přesně 1,7 %). Nejde o žádnou novinku, píšeme o tom často, ale změna je zatím ještě v nedohlednu.

Vliv krize se projevuje i ve snižujícím se pojistném. Lidé u nás sice uzavírají životní pojištění častěji, ale spoří po menších částkách.Tři čtvrtiny lidí si platí méně než 1000 korun měsíčně. A to je málo.

Poučení pro všechny, kteří si chtějí uzavřít životní pojištění s dostatečným krytím, je v podstatě stále stejné: pojistná částka by obecně měla činit minimálně dvou až pětinásobek roční mzdy.

Tedy konrétně: při měsíčním výdělku 25 000 korun by měla pojistná částka představovat 600 000 korun až 1 500 000 korun.

A poslední rada: životní pojištění se vyplatí tomu, kdo si je sjedná do třiceti let a ponechá si je až do odchodu do důchodu nebo ještě déle. Díky složenému úročení vložených peněz pak i nižší částky vložených peněz dokážou zajistit výplatu atraktivní sumy peněz.

 

Share/Bookmark

Zdroj:

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články