Allianz: Do Alp bez cestovního pojištění? Nevyplatí se to


			Allianz: Do Alp bez cestovního pojištění? Nevyplatí se to
5.12.2017 Tiskové zprávy

Zlomené ruce, přetrhané vazy v koleni, různé pohmožděniny, ale i chřipka nebo srážka s lyžařem. Pokud se někdo rozhodne odjet na hory do zahraničí a vůbec se nepojistit, pak si neuvědomuje, že náklady, které by mohl platit, nejsou vůbec malé.

Lidé navíc často podceňují pojištění odpovědnosti. U odpovědnosti za způsobené škody, především při srážce lyžařů, pak může jít až o statisícové částky. 

Zatímco v Česku lyžařská sezona pořádně nezačala, v zahraničí už nedočkaví sjezdaři zkoušejí první sníh. Kartička české zdravotní pojišťovny sice zajistí v EU právo na ošetření, ceny jednotlivých zdravotnických úkonů mohou být však nepříjemným překvapením.

„Mezi nejčastější zimní úrazy patří poranění horních končetin (průměrně v přepočtu za 24 700 Kč), poranění měkkých tkání kolene (cca 23.500 Kč) a pohmožděniny a odřeniny (cca 11 000 Kč). Jde ale pouze o průměrné náklady za ošetření. Ceny urgentních ortopedických operací se pohybují kolem 10 000 EUR,“ říká vedoucí cestovního pojištění Allianz Jana Slavíková.


Mohlo by vás zajímat: Postřehy Evy Gmentové: Mileniálové


Během zimních měsíců se ale však klientům Allianz pojišťovny nevyhýbají ani virózy a nachlazení. U zánětu sluchovodu se průměrné náklady vyšplhají na 11 000 Kč, bolesti zubů přibližně na 10 000 Kč a ostatní virová a bakteriální onemocnění se pohybují okolo 9200 Kč.

V průběhu zimní sezóny od ledna do března 2016 Allianz pojišťovna zorganizovala celkem 48 repatriací klientů do České republiky. Stále populárnější jsou v zimních měsících také exotické destinace, kde se lidé setkávají nejen s různými zraněními, ale často také se zažívacími potížemi.

Zdroj: Allianz pojišťovna a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články