Budoucnost Sosnové je v projektech zaměřených na bezpečnost silničního provozu


			Budoucnost Sosnové je v projektech zaměřených na bezpečnost silničního provozu
18.5.2022 Tiskové zprávy

Do společnosti Autodrom Sosnová Kooperativa majetkově vstoupila v loňském roce. „Dlouhodobým partnerem autodromu v Sosnové byla naše dceřiná společnost Global Assistance. V minulých letech jsme pak v Sosnové realizovali několik projektů v rámci Platformy VIZE0. Spolupráce se nám osvědčila, tak jsme se rozhodli ji ještě rozšířit a autodrom proměnit na multifunkční areál spojený s motorismem,“ vysvětluje toto rozhodnutí Martin Laur, člen představenstva pojišťovny Kooperativa a ředitel Platformy VIZE0.

V Sosnové se na začátku roku 2022 rozeběhla rekonstrukce, která směřuje k vytvoření moderního Driving Campu – centra bezpečné jízdy. Prozatím vzniká cvičiště pro motocykly a centrum pro autoškoly. V budoucnosti pak proběhne výstavba nové hlavní budovy a tribuny pro diváky. Závodní okruh zůstane zachován, i do budoucna Kooperativa počítá s jeho využitím pro závody nebo speciální akce, jako je například tradiční Setkání mistrů nebo představení historických závodních vozů Sosnová Classic. Pro pořádání testovacích nebo firemních akcí pak bude závodní trať možné rozdělit na dva nezávislé okruhy, na kterých mohou probíhat akce souběžně.


Mohlo by vás zajímat: Konflikt na Ukrajině a doba temna pro ruskou lodní dopravu


„Inspirovali jsme se v Evropě, kde funguje několik podobných areálů. Asi nejvíce nás zaujal DrivingCamp Hungary, který se nachází 30 kilometrů západně od Budapešti. Tomuto standardu bychom chtěli dosáhnout i v Sosnové. Již dnes zde například probíhá školení mladých řidičů START DRIVING, jeden z projektů podporovaných Platformou VIZE0. Do budoucna bychom se chtěli zaměřit i na další účastníky silničního provozu, například motorkáře,“ představil záměry Platformy VIZE0 Martin Laur. 

Kromě různých kursů bezpečné jízdy pro automobily i motocykly, bude tedy v areálu Driving Campu možné využívat i okruh, cvičiště autoškoly nebo offroad centrum pro testování nových technologií automobilek, firemní akce se zaměřením na bezpečnou jízdu, ale i klubové srazy nebo akce pro veteránská vozidla. A okruh bude přístupný i pro veřejnost, kdy by například majitelé motorek mohli vyzkoušet cvičiště pro motocykly. V nabídce zůstanou i otevřené jízdy na okruhu pro veřejnost.


Mohlo by vás zajímat: ČBA: Zájem o hypotéky neklesá. Plánuje ji 13 % Čechů


Multifunkční motoristický areál v Sosnové vznikl v roce 1977. Kurzy bezpečné jízdy se zde pořádají již od roku 1994. Díky své koncepci umožňuje široké spektrum závodů, akcí a soutěží všech sportovních vozů, přes formule, motokáry, historické speciály až po motocykly. Předností areálu je jeho kompaktnost a přehlednost.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články