Ohlédnutí za letní turistickou sezónou


			Ohlédnutí za letní turistickou sezónou
7.10.2009 Tiskové zprávy

Letní sezóna asistenčních služeb se v Europ Assistance opět vyznačovala rekordními čísly. Toto bylo způsobeno především nárůstem klientského portfolia v kmeni automobilů i cestovního pojištění a zdraví. Za období červen až září, tedy pouze za období letní turistické špičky, jsme pro naše smluvní pojišťovny zaznamenali 48 081 telefonátů, odbavili 4 580 asistenčních zásahů pro motorová vozidla a motocykly a zpracovali přes 3 846 zásahů v oblasti pojistných událostí cestovního pojištění.

V letních měsících jsme pro české a slovenské klienty zasahovali při pojistných událostech ve více než 90 zemích světa. Nejvyšší četnost asistenčních událostí byla opět v typických letních destinacích českých a slovenských dovolenkářů jako jsou Bulharsko, Řecko, Egypt a Chorvatsko. Tradičně jsme ale zasahovali i v exotičtějších destinacích jako jsou Venezuela, Ázerbájdžán, Brunei či Gabon.

Na silnicích v rámci autoasistence se naopak nejvyšší četnost pojistných událostí standardně projevila v sousedních zemích Rakousku a Německu. A právě v Rakousku se stala nejvýznamnější pojistná událost, kterou jsme toto léto řešili. Stala se jí nehoda autobusu se školním zájezdem. V rámci této pojistné události jsme zajišťovali 34 ošetření klientů, 24 hospitalizací včetně několika pobytů opatrovníků a následně 14 repatriací klientů. Tato pojistná událost zahrnuje přes 1000 komunikačních záznamů a dalších asistenčních operací.


Zdroj: Europ Assistance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS