Šestý smysl Allianz odhalil zloděje


			Šestý smysl Allianz odhalil zloděje
8.11.2012 Tiskové zprávy

Praha, 8. listopadu 2012; Inteligentní systém okamžité pomoci motoristům Šestý smysl Allianz zhatil plány zloděje, který ukradl škodu octavii, vybavenou tímto zařízením. Od doby, kdy majitel vozu nahlásil jeho krádež, až po vypátrání automobilu uplynulo pouhých 45 minut.

 

Šestý smysl přitom slouží především jako záchrana po dopravních nehodách, protože dokáže rychle přivolat pomoc. Uplatnění však najde i při obyčejné poruše. Tento případ se stal v první listopadové pondělí. Ze svého pražského parkovacího místa zmizela Škoda Octavia kombi společnosti Trade Bohemia. Když to její řidič zjistil, ihned kontaktoval klientskou linku Allianz pojišťovny a nezapomněl uvést, že vůz má namontován Šestý smysl. Celá „pátrací“ akce pak proběhla velmi rychle. Podívejte se na časový harmonogram, ukazující, jak se vše seběhlo.

21:23 - Klient hlásí odcizení vozu a požaduje sdělení jeho GPS polohy.

21:39 - Majitel auta má k dispozici  adresu, na které se vozidlo nachází a operátorkou je také instruován, aby na místo přivolal Policii ČR. Zároveň mu operátorka sděluje, že pokud by došlo k dalšímu pohybu vozidla, bude mu průběžně předávat informace telefonicky.

22:08 – Asistenční služba naviguje klienta přesně na místo udané GPS, současně tam také přijíždí vůz Policie ČR. Auto je na identifikovaném místě nalezeno 45 minut po oznámení jeho odcizení.

23:00 – Policejní technik provádí prohlídku, při které zjišťuje, že zloději poškodili zámek
a skutečně došlo k neoprávněnému vniknutí do vozu. Následně je na asistenční lince vyžádán bezplatný odtah nepojízdného vozidla do autorizovaného servisu, který si klient vybral. Zloději totiž při krádeži navigace manipulovali se spínací skříňkou a poškodili ji, proto vozidlem nebylo možné odjet. 

0:50 – Vozidlo je složeno z lafety v autorizovaném servisu, škoda je plnohodnotně nahlášena asistenční službě, aby mohla v ranních hodinách začít oprava.

Na jaké problémy motoristů Šestý smysl reaguje?

Šestý smysl umí přivolat pomoc při nehodě – po velkém nárazu se vozidlo spojí s asistenční službou, pokud se jeho posádka nehlásí, automaticky je povolána záchranná služba. Pokud je řidič při vědomí, domluví se sám na dalším potupu, stejně jako při poruše. Opět stačí stisknout tlačítko a asistenční služba přesně ví, kde se řidič s vozem nachází, „chytrá krabička“ je totiž napojena na GPS, takže se pomoc k motoristovi dostane bez jakéhokoliv zdržení. Řidič tedy nemusí hledat číslo na asistenci, nemusí si je ani pamatovat, stejně jako nemusí pátrat, kde právě nechtěně zastavil a vlastně nepotřebuje mít po ruce ani mobilní telefon. Tím, že zmáčkne tlačítko, svoji situaci rychle a jednoduše vyřeší. Zároveň se také účinně ubrání nájezdu černých odtahových služeb, které právě na tyto lidi v nesnázích číhají.

Flotilové autopojištění Allianz pojišťovny se Šestým smyslem se včera stalo v soutěži Fleet Awards nejlepším Flotilovým produktem roku 2012 a celkovým vítězem kategorie Pojištění.

Allianz

Zdroj: Alliant

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články