Allianz společně s Policií ČR ocenila v Přerově zachránce


			Allianz společně s Policií ČR ocenila v Přerově zachránce
6.11.2012 Tiskové zprávy

Allianz pojišťovna společně s Policií ČR v úterý v Přerově ocenila titulem „Pomocná ruka zákona“ Františka Rapanta (40), který se významně zasloužil o záchranu lidského života po závažné dopravní nehodě. Začátkem června letošního roku narazil do jedné z přerovských budov kamion, ve kterém zůstal těžce zraněný řidič. O něm všichni od začátku věděli a snažili se mu pomoci. V budově však suť zasypala a uvěznila také prodavačku. Kolem bylo mnoho lidí, ale na pomoc se jí vydal pouze František Rapant.

„Se dvěma školou povinnými dcerami jsem byl ve vedlejším bistru, když se ozvala velká rána,“ vypráví pan Rapant. Všude bylo plno prachu a někdo vykřikl, že uvnitř zůstala prodavačka. „Rychle jsem požádal jednu ženu v uzeninách, aby mi pohlídala holky a proběhl jsem zadním dvorem k místu, kde byla skleněná stěna. Za ní křičela ta zasypaná paní, že nemůže ven. Vzal jsem palici, která tam ležela a snažil se tu stěnu rozbít,“ popisuje zachránce z Bezuchova u Přerova. Hned na začátku se k němu přidal jiný muž. „Po chvíli ale řekl, že se na to může vykašlat a odešel pryč,“ pokrčil rameny František Rapant, který se silnými luxfery zápasil asi 40 minut. Nakonec se mu vyděšenou prodavačku podařilo vyprostit ven.

Později už se hovořilo pouze o řidiči kamionu, který nehodu přežil s těžkými zraněními a také o zničeném domu, jehož další osud musel určit statik. František Rapant s dcerami odjel domů.

Oceněním Pomocná ruka zákona chce Allianz a Policie ČR motivovat slušné lidi, aby k sobě nebyli lhostejní a dokázali si vzájemně pomáhat v krizových situacích. Jak už název společného projektu napovídá, nepůjde pouze o pomoc v nouzi a po nehodě, ale také při odhalování závažné trestné činnosti.

Společně s certifikátem dostal František Rapant i nový chytrý telefon. „Je to do jisté míry symbolické, protože pokud chcete někomu pomoci, v první řadě musíte zavolat záchranku, hasiče a policisty,“ řekl regionální ředitel Allianz pojišťovny v Olomouci Petr Špičák. „S tímto telefonem však také můžete pouze fotit nebo natáčet své okolí a to bohužel při neštěstí dělá stále větší část lidí. Odvážných a rozvážných je méně, a my jim chceme poděkovat a upozornit na ně.“

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články