UNIQA rozkryla v prvním pololetí podvody za deset milionů korun


			UNIQA rozkryla v prvním pololetí podvody za deset milionů korun
20.7.2017 Tiskové zprávy

UNIQA pojišťovna odhalila za prvních šest měsíců letošního roku celkem bezmála osm set sporných pojistných událostí, což bylo o 50 % více než ve srovnatelném období loni. Šetření okolností bylo už ukončeno u více než 95 % škod. Celkově bylo prokázáno, že podvodníci se chtěli neoprávněně obohatit o částku 9,69 milionu korun. Meziročně tak UNIQA pojišťovna uchránila o 87 % vyšší částku než o rok dříve.

Největší podíl připadal letos znovu na pojištění osob, zejména cestovní pojištění a úrazové pojištění, včetně pojištění denních dávek v pracovní neschopnosti a denního odškodného za dobu léčení úrazu. Na celkové sumě podvodně nárokovaného plnění se podílely tyto případy více než 70 %.


Mohlo by vás zajímat: Slovenský vývoj: Novela o finančním zprostředkování má rezervy


Dominance oboru pojištění osob trvá u kriminálních aktivit zákazníků už třetí rok. Opakovaně se objevují i organizované gangy se zapojením medicínského personálu, jež uplatňují nároky z fingovaných škod stovek klientů, a to napříč trhem. 

Druhým nejohroženějším segmentem z pohledu podvodů je pojištění aut, kde chtěli nepoctiví klienti vymoci částku blížící se dvěma milionům korun. Dlouhodobě ovšem aktivita podvodníků v pojištění vozidel klesá; letos se jednalo řádově o desítky odhalených případů.

Zdroj: UNIQA pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články