TOP 10 nejčtenějších článku na oPojištění.cz v roce 2018


			TOP 10 nejčtenějších článku na oPojištění.cz v roce 2018
31.12.2018 Spektrum

Odborný portál oPojištění.cz připravil v roce 2018 na 1300 článků s pojišťovnickou tématikou. Podle objektivních kritérií Google Analytics navštívilo náš portál o 10 procent více uživatelů, kteří cíleně vyhledávají zpravodajství ze světa pojišťovnictví, než tomu bylo v roce 2017. Stejným způsobem vzrostl i počet návštěv webu a také kategorie zobrazení stránek vzrostla o cca 6 %. Průměrně pak čtenáři stráví na našem serveru přes 1 minutu a 50 sekund. Podívejte se na desítku nejčtenějších článků v roce 2018.

Nejvíce čtenáře odborného portálu oPojištění.cz zajímaly výsledky exkluzivního žebříčku – TOP 30 největších pojišťovacích makléřů v České republice za rok 2017. Hned pětice nejčtenějších příspěvků se týkala letošního legislativního vývoje kolem zákona o distribuci pojištění a zajištění. Bez povšimnutí pak také nezůstaly příspěvky, které informovaly o personálních změnách v největších pojišťovnách.


Mohlo by vás zajímat: Tvrdá konkurence na německém trhu povinného ručení


 1. TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2017 v Česku dle oPojištění.cz
  Rok se s rokem sešel a odborný portál oPojištění.cz opět zveřejňuje exkluzivní žebříček – TOP 30 největších pojišťovacích makléřů v České republice. Tradičně jsme se zaměřili na objektivně ověřitelné kritérium – výše tržeb z činnosti. Tento klíčový údaj jsme získali stejně jako v letech předešlých z účetních uzávěrek a výročních zpráv jednotlivých makléřských společností, které jsou zveřejňovány ve Sbírce listin veřejného rejstříku.
 2. Vláda schválila návrh zákona o distribuci pojištění
  Nová vláda České republiky schválila na svém jednání 3. 1. 2018 návrh zákona o distribuci pojištění. Cílem této legislativy je podle Ministerstva financí zvýšit srozumitelnost a srovnatelnost informací o finančních produktech a zvýšit nároky na profesionalitu osob působících v pojišťovnictví.
 3. Překvapení: Dušan Quis je novým šéfem české Allianz
  Dušan Quis, současný obchodní ředitel (CSO) Allianz Slovenské pojišťovny byl s okamžitou platností jmenován předsedou představenstva Allianz pojišťovny. Nahradil tak Jakuba Strnada, který vedl českou Allianz od března 2010 a který tuto společnost opouští.
 4. Co přinese nový zákon o distribuci pojištění?
  Dlouho očekávaný zákon o distribuci pojištění, který představuje provedení evropské směrnice o distribuci pojištění do českého řádu, byl 31. července podepsán prezidentem republiky. Podpisem prezidenta došlo k završení legislativního procesu. Zákon nabude (v závislosti na vyhlášení ve sbírce zákonů) s největší pravděpodobností účinnosti 1. prosince.
 5. Vladimír Bezděk odchází z ČSOB Pojišťovny na vlastní žádost
  Předseda představenstva ČSOB Pojišťovny Vladimír Bezděk odchází ke konci října z vedení společnosti. V jejím čele stál od 1. června 2015, kdy v této funkci nahradil dlouholetého šéfa Jeroena van Leeuwena, který odešel ke konci března 2015 po vzájemné dohodě s vedením Skupiny KBC, která pojišťovnu vlastní.
 6. Revoluce se nekoná. Má se trh přesto Mutumutu obávat?
  Český startup Mutumutu již běží na plné obrátky. Opravdu se však jedná o jednoduše geniální životní pojištění, které má změnit trh životního pojištění?
 7. Hotovo! Zákon o distribuci pojištění podepsal prezident
  Zákon o distribuci pojištění a zajištění podepsal prezident republiky Miloš Zeman. Se vší pravděpodobností by se tak klíčová norma pojistného trhu na přelomu srpna a září mohla objevit ve Sbírce zákonů a první den čtvrtého kalendářního měsíce po vyhlášení ve Sbírce začne jeho účinnost. Dostáváme se tedy k datu 1. prosince 2018.
 8. Zákon o distribuci pojištění a zajištění míří do Senátu
  Zákon o distribuci pojištění a zajištění podpořila ve třetím čtení Poslanecká sněmovna. Projednávání ve Sněmovně tak v této fázi končí a návrh zákona je bez zbytečného odkladu postoupen Senátu. Ten je povinen se o návrhu zákona usnést do 30 dnů. Senát se zabývá návrhem v jediném čtení, kterému předchází projednání v příslušném výboru. Legislativa má za cíl zvýšit ochranu klientů i důvěryhodnost celého pojišťovacího sektoru.
 9. Zákon o distribuci pojištění prošel Senátem. Míří k prezidentovi
  Senát k návrhu zákona o distribuci pojištění a zajištění (ZDP) nepřijal na konci minulého týdne žádné usnesení. To jinými slovy znamená, že návrh zákona horní komorou Parlamentu prošel a až vyprší 30 denní lhůta, kterou měl Senát k projednání (stane se 25.7.), bude na řadě prezident republiky Miloš Zeman. Ten by zákon mohl podle odhadu specialistů podepsat na konci prázdnin. Nová legislativa má za cíl zvýšit ochranu klientů i důvěryhodnost celého pojišťovacího sektoru.
 10. Majetkové pojištění: Které pojišťovny preferují poradci a proč?
  Pojišťovny versus poradci, tentokrát na téma majetkového pojištění. Která pojišťovna je v této oblasti mezi poradci nejpopulárnější? Jak si stojí pojišťovny v porovnání cena/výkon? A která z nich má podle průzkumu nejlepší software? Anketa probíhala na webu poradci-sobe.cz a přinesla zajímavé výsledky.
Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články