Zvýší inteligentní automatizace obrat ve finančním sektoru?


			Zvýší inteligentní automatizace obrat ve finančním sektoru?
9.10.2018 InsurTech, Zahraničí

Aktuální studie společnosti Capgemini ukazuje, že inteligentní automatizace subjektů podnikajících ve sféře finančních služeb by mohla zvýšit jejich celosvětový obrat v horizontu do roku 2020 o 512 miliard USD. Současně se projevuje, že některé evropské země zaostávají kvůli nedostatečné implementaci automatizace – mezi nimi i někteří silní evropští hráči.

Při transformaci provozních modelů sázejí finančníci na celém světě na automatizaci v zájmu snížení nákladů a zvýšení efektivity. Ekonomická stránka tohoto zavádění je na straně efektivity přesvědčivá: zvýšení úspory nákladů v řádu 10-15 %, v případě všestranné a navzájem propojené automatizace dokonce 30-50 %.

Na vysoce konkurenčním poli plném nových výzev hledají finanční instituce dodatečné možnosti, jak se dobrat přes čisté zvýšení efektivity k novým hodnotám. Studie Capgemini zjistila, že 45 % finančních ústavů věří, že internetoví giganti jako jsou Google, Facebook nebo Amazon, se stanou v nejbližších pěti letech jejich hlavními konkurenty.


Mohlo by vás zajímat: Adrenalin a úrazové pojištění: Co na to pojišťovny?


To je zcela určitě důvod, proč sledují směr postupného přesunu k inteligentní automatizaci, protože v zájmu budoucího úspěchu jsou nezbytné vyšší objemy obratu a současně vyšší spokojenost zákazníků.

Inteligentní automatizace je definována jako správná kombinace robotické automatizace procesů, umělé inteligence a optimalizace obchodního modelu a obchodních procesů. Vše musí být nasazeno ve vzájemné souvislosti, aby bylo možné dosáhnout strategických obchodních cílů.


Mohlo by vás zajímat: Deset let od krize. Jak se připravit na tu příští?


Automatizace je definována jako aplikace software k řešení vysokoobjemových, opakujících se a pravidelných úloh založených na známých vzorcích, v rámci nichž se využívají strukturovaná data, pro jejichž dosavadní zvládnutí byl potřebný člověk.

Poněkud překvapivě vyzněly výsledky pro různé země světa: V implementaci inteligentní automatizace jsou nejdál Indie, Velká Británie a Švédsko. Podíl organizací, které ji zavedly nebo zavádějí v plném rozsahu, je v těchto státech 17, resp. 13 a 13 %. Teprve na dalším místě jsou USA, které dosáhly podílu 11 %, stejně jako Španělsko. Naopak Německo, Nizozemí nebo Francie nedosahují ani průměrné světové hodnoty, která činí aktuálně 10 %.

Více grafik ke studii Capgemini najdete ZDE

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články