Červenec 2017: V Německu řádily velké povodně


			Červenec 2017: V Německu řádily velké povodně
15.8.2017 Zahraničí, Škody

Silný a vytrvalý déšť způsobily v Německu v červenci 2017 četné povodně a záplavy. Byli naši sousedé připraveni?

Tlaková níže Alfred zasáhla zejména střední a východní Německo. Ve dnech 25. a 26. 7. 2017 byly dešťové srážky vydatnější než průměrně za celý červenec. Na jednom místě v pohoří Harz napršelo rekordních 238 mm.

V některých částech Dolního Saska nastala v podstatě přírodní katastrofa. Pojišťovny přikročily neprodleně k vyřizování pojistných událostí. GDV (Celostátní svaz německého pojišťovnictví) zveřejnil v souvislosti s nadměrnými srážkami následující informace o příslušných pojištěních, jež mohou překvapit.   


Mohlo vy vás zajímat: Polovina Čechů nemá životní pojištění. Lidé neznají jeho smysl


Nebezpečí povodně se podceňuje

88 % vlastníků domů nepokládá povodně za nebezpečné. Dvě třetiny z nich dokonce míní, že nebudou povodněmi nikdy zasaženi.

Falešná jistota

93 % vlastníků domů věří, že jsou pojištěni pro případ přírodních nebezpečí jakéhokoli druhu. Ve většině případů však tomu tak není. Mnozí z nich si nejsou vědomi toho, že jejich pojištění budov sice zahrnuje pojištění pro případ požáru, vichřice a krupobití, ale nezahrnuje pojištění pro případ škod způsobených deštěm nebo povodní. Nemají prostě sjednáno rozšíření pojištění budov o tato nebezpečí.

Falešná jistota II

60 % vlastníků domů není pojištěno pro případ silného deště, povodně a záplavy. Jinak řečeno, téměř 11 milionů domů v Německu není dostatečně pojištěno pro případ přírodních katastrofických událostí.

Pojistit se je možné

99 % všech budov lze bezproblémově pojistit pro případ silného deště a povodní. Také téměř všechny zbývající obzvlášť ohrožené domy je možné pojistit, a to při sjednání spoluúčasti nebo po provedení individuálních stavebních ochranných opatření.

Ničící síla

V roce 2016 způsobily v Německu přírodní katastrofy škody ve výši 2 mld. eur. Největší podíl těchto škod, který činil 800 mil. eur, byl zapříčiněn dvěma jarními bouřemi, resp. špatným počasím.

Zdroj: GDV

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články