Zajímavost: Zlatý týden pro čínské úrazové pojištění


			Zajímavost: Zlatý týden pro čínské úrazové pojištění
21.11.2017 Zahraničí, Produkty

V letošním roce se v Číně zařadil státní svátek ke vzniku Čínské lidové republiky (1. října) a tradiční svátek Měsíce do jednoho týdne. Miliony Číňanů se o tomto „zlatém týdnu“ vydaly na cesty. Úřady zveřejnily odhad, že v pohybu bylo asi 710 milionů obyvatel. Pro čínské pojistitele provozující pojištění úrazu tento týden znamenal opravdový prodejní svátek.

Těsně před tímto specifickým týdnem vydal Svaz čínských pojistitelů studii, v níž se upozorňuje, že pravděpodobnost úrazu je v tomto týdnu z celého roku nejvyšší. Tento závěr dodatečně podpořil prodej úrazového pojištění. Nejvíce byla poptávána pojištění pro případ úrazu na cestách a při dopravní nehodě s pojistnou dobou až do jednoho roku.

Kromě toho jeden z největších čínských pojistitelů PICC nabízel cestovní úrazové pojištění s pojistným ve výši pouhých 1,30 eur na pojistnou dobu jednoho týdne s pojistnou částkou ve výši 13 000 eur pro smrt v důsledku úrazu a 1300 eur pro lékařskou péči.  V průběhu 20 dnů prodal PICC téměř 30 000 těchto pojištění.


Mohlo by vás zajímat: Rakušané věří robotům... Opravdu?


Cestovní úrazové pojištění nabízí ovšem také lídr trhu pojistitel China Life. Za pojistné ve výši 18,50 eur při pojistné době 60 dnů lze počítat s pojistným plněním 17 000 eur při smrti v důsledku úrazu a s plněním až do výše 1900 eur v případě nezbytnosti lékařského ošetření.

Vzhledem k tomu, že tato cestovní úrazová pojištění mají krátkou pojistnou dobu, tak pojistné smlouvy se uzavírají většinou on-line. Například on-line prodejní platforma společnosti Ping An byla občas tak často navštěvována, že krátkodobě byla naprosto přetížená.

Výše uvedené údaje o nárůstu prodeje úrazového pojištění v Číně během „zlatého týdne“ lze brát spíše jako zajímavost. Skutečností totiž je, že čínský pojistný trh má obrovskou dynamiku jako celek. Čína byla v roce 2016 dokonce motorem globálního (světového) pojistného trhu s přírůstkem pojistného ve výši 25 % oproti předchozímu roku. Její podíl na globálním hrubém předepsaném pojistném v roce 2016 činil 9,85 %, čímž se přiblížila celosvětově druhému Japonsku (9,96 %). Jedničkou zůstal pojistný trh USA s podílem ve výši 28,58 %.

Zdroj: Versicherungswirtschaftheute; Pojistný obzor

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články