Čína má problém. Velký počet obětí dopravních nehod


			Čína má problém. Velký počet obětí dopravních nehod
25.4.2017 Zahraničí, Produkty

V Číně je provozováno více než 194 milionů osobních vozidel, což znamená při srovnání s jinými zeměmi první příčku ve světě.  Podle oficiálních statistik, které jsou však pokládány za neuspokojivé a neúplné, zahyne ročně na čínských silnicích v důsledku dopravních nehod zhruba 60 000 osob. Někteří odborníci ovšem odhadují počet obětí na miliony.

Dané zjištění je samozřejmě alarmující. Hlavní vinu na enormním počtu dopravních nehod má prý nedostatečná bezpečnost vozidel. Důsledky se projevují i v čínském pojišťovnictví. Většina pojistitelů provozujících pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je ve ztrátě. Tento stav by měla změnit Big-data analýza, tj. analýza velkých dat.   

Svaz čínské pojišťovací industrie hodlá v součinnosti s Institutem pro automobilový výzkum zavést pro potřeby pojištění indexový systém. Cílem je mít možnost na základě tohoto indexového systému přesně posoudit bezpečnost jednotlivých modelů automobilů, aby mohla být kalkulována odpovídající sazba pro příslušný model. Indexový systém se má skládat z těchto čtyř indexů: dynamická pevnost, bezpečnost cestujících, bezpečnost pro chodce a cyklisty a technická asistence.

V tisku se objevila zpráva, že doposud bylo v Číně testováno 16 modelů aut, kterým byly přiděleny patřičné indexy. Každý rok má být posouzena bezpečnost dalších 10 až 16 vozidel. Svaz čínské pojišťovací industrie vyjadřuje naději, že tímto postupem přinutí automobilový průmysl vyrábět bezpečnější auta, čímž by došlo ke snížení nákladů pojistitelů.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články