Colonnade 2018: Hrubé předepsané pojistné vzrostlo o 52 %


			Colonnade 2018: Hrubé předepsané pojistné vzrostlo o 52 %

Colonnade Insurance ve třetím roce existence zvýšila hrubé předepsané pojistné o 51 % oproti roku 2017, na téměř 161 mil. euro. Čisté zasloužené pojistné se pak zvýšilo téměř 2,3 x na 105 mil. euro.

Rok 2018 byl pro nás prvním rokem bez zásadních organizačních a strukturálních změn, které společnost provázely od jejího vstupu na středoevropský trh v roce 2016,“ říká Dominik Štros, generální ředitel Colonnade Insurance v České republice.

Je třeba si uvědomit, že v průběhu roku 2016 a 2017 došlo nejen k převzetí aktivit australské pojišťovny QBE Insurance, ale na některých trzích téměř vzápětí následovalo sloučení poboček Colonnade s pobočkami americké pojišťovny AIG," doplnil generální ředitel Colonnade Insurance.


Mohlo by vás zajímat: Co by měl klient dělat v případě Brexitu bez dohody?


K nárůstu předepsaného pojistného došlo téměř ve všech upisovaných kategoriích, především však v oblasti pojištění majetku a odpovědnosti. Pozitivní trend ve výši předepsaného pojistného zaznamenalo pět poboček z šesti působících v regionu střední a východní Evropy.  Nejvyšší změnu zaznamenala pobočka Colonnade Insurance v Polsku s nárůstem GWP o 130 %. 

Rád bych ocenil kolegyně a kolegy na české pobočce, kteří i přes veškeré komplikace, které s sebou přineslo sloučení společností v roce 2017, stěhování pobočky do nových kanceláří a implementace nařízení GDPR do našich procesů v roce 2018, zvýšili předpis pojistného o více než 50 %.  Byl to pro nás všechny velmi náročný, ale veskrze úspěšný rok,“ dodává Dominik Štros.


Mohlo by vás zajímat: Vladimír Krajíček: Klienti si přestávají uvědomovat vlastní odpovědnost


Colonnade výsledky 2018


Mohlo by vás zajímat: SR: Európska smernica IDD zharmonizovala trh, ale výrazne zvýšila byrokraciu


O Colonnade Insurance

Colonnade Insurance je součástí kanadského finančního holdingu Fairfax, který se akvizicí poboček pojišťoven QBE (2016) a AIG (2017) vstoupil na středo a východoevropský pojistný trh. Colonnade je neživotní pojišťovnou, která nabízí komplexní portfolio tradičních i specializovaných pojistných produktů.

Disponuje upisovací kapacitou srovnatelnou s lídry českého trhu a je zajištěna u renomovaných světových zajistitelů. Jako jedna z mála pojišťoven v České republice je Colonnade držitelem ratingu finanční síly A- (Excellent) a úvěrového ratingu a- ratingové agentury A.M. Best. 


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: K sektorové dani


O Fairfax Financial Holdings Limited

Fairfax Financial Holdings je holdingová společnost se sídlem v Torontu, která se prostřednictvím svých dceřiných společností angažuje v pojištění majetku a rizik, zajišťování a v řízení investic. Kmenové akcie společnosti jsou kótovány na torontské burze pod symbolem FFH a v amerických dolarech pod symbolem FFH.U.

Pojišťovací a zajišťovací společnosti Fairfax Financial Holdings fungují na základě decentralizace, s autonomními týmy, které zodpovídají za implementaci upisovací strategie na jednotlivých trzích. Dceřiné společnosti Fairfax poskytují široké spektrum majetkových a odpovědnostních produktů a udržují diverzifikované portfolio rizik napříč všemi třídami podnikání, geografických oblastí a typů pojištěnců.

Více informací ZDE.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články