Google se zajímá o další investice v sektoru pojištění


			Google se zajímá o další investice v sektoru pojištění

Gigant Google projevuje zájem o investice v pojišťovnictví. Po říjnové koupi minoritního podílu ve společnosti Applied Systems, který produkuje technologie pro pojišťovny a cloudový software pro nezávislé agenty, nyní potvrdil, že se poohlíží i po dalších technologických společnostech v tomto oboru.

Investici do Applied Systems realizoval růstový investiční fond CapitalG společnosti Alphabet patřící k Google, která už zajistila přísun financí do projektů Lyft, Airbnb, SurveyMonkey nebo Zscaler. „Máme opravdu rádi tento trh,“ řekl Jesse Wedler, šéf společnosti CapitalG a potvrdil zájem o další angažmá v pojišťovnictví. „Určitě budeme hledat další investice do technologií sloužících oboru pojištění.“

Wedler se současně vyjádřil, že by nerad nějak úzce limitoval rozsah investic CapitalG do pojistných technologií. Každopádně půjde o vyhledávání podobných firem jako Applied Systems, které implementují na trhu nové technologie ve prospěch pojišťovacího byznysu. Všeobecně lze říci, že se Google zajímá o software určený pro pojistný trh. Potenciální další investice ale podle jeho slov nebudou konkurenti první akvizice Apllied Systems.


Mohlo by vás zajímat: Zajímavost: Houstonské mrakodrapy zpomalily hurikán Harvey


Velikost finanční injekce do Applied Systems zveřejněna nebyla, nicméně CEO společnosti Applied Systems, Reid French, se vyjádřil, že „nešlo právě o malé peníze“. Smlouva umožnila jeho společnosti získat přístup k technologiím Google v oblastech zahrnujícím umělou inteligenci, strojové učení a digitální marketing. Většinový podíl v Applied Systems si nadále podrží Hellman & Friedman.

Wedler i French potvrdili, že diskuse mezi oběma společnostmi o specifikacích vzájemné spolupráce jsou zatím v rané fázi. Základním cílem, na který se zaměří především, je nicméně zjednodušení práce pojišťovacích agentů.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články