CEO AIG Peter Hancock odstupuje z funkce


			CEO AIG Peter Hancock odstupuje z funkce

Peter Hancock (58) byl ve funkci CEO od roku 2015 a během svého působení podnikl mnoho kroků k udržení AIG na vrcholu. Výše ztráty, do které se letos AIG dostalo, však akcionáře a představenstvo donutila jednat o jeho odvolání.

Hancock nakonec po jednání představenstva sám rezignoval. Ve funkci však zůstane, dokud nebude jmenován nový generální ředitel. O jeho nástupci se zatím jen spekuluje.

Investoři Carl Icahn a John Paulson, Hancockovy kroky dlouhodobě kritizovali a vyzývali k rozdělení pojišťovny, aby ztratila status systémové důležité.

V roce 2016, Hancock představil dvouletý plán na proměnu pojišťovny, se kterým souhlasili i Paulson a Icahn. Hancockovy finanční cíle se však ukázaly jako velmi těžko dosažitelné.

Hancock řešil v AIG nejkomplikovanější problémy, včetně vyplacení závazků americké vládě v plné výši, jenž byly dědictvím z finanční krize v roce 2008.

Hlavním Hancockovým cílem byla změna přístupu AIG. Prodal interní distribuční síť. Zrušil zaoceánské aktivity v Turecku a Japonsku. V říjnu 2016 prodal pobočky AIG v Jižní Americe a Střední a Východní Evropě. Rovněž vystoupil ze skupiny Lloyd’s of London.

Od svého nástupu také Hancock nahradil investičního ředitele, finančního ředitele a rovněž ředitele zodpovědného za divizi životního pojištění. Tento týden také odešel ředitel IT Phil Fasano, kterého Hancock sám najal.

Bez plné podpory akcionářů nemohu ve svém plánu pokračovat, protože nechci ohrozit to, co jsme již dokázali, naše klienty, věřitele a akcionáře,“ uvedl Hancock ve svém prohlášení.

AIG byla po velké finanční krizi v roce 2008 sražena na kolena a jen díky americké vládě, která půjčila společnosti 182 miliard dolarů, zcela nepadla. Právě Peter Hancock se významně podílel na splacení dluhu i s bonusem.

video aig

Zdroj: Forbes.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články