Pojišťovna AIG vytvořila mobilní aplikaci informující o kyberútocích


			Pojišťovna AIG vytvořila mobilní aplikaci informující o kyberútocích
22.2.2016 Technologie

Mnoho společností si nedovede představit výši finanční ztráty, které budou muset čelit v případě, že se stanou obětí kyberútoku. Spousta firem rovněž problematiku bagatelizuje a nevěnuje jí dostatečnou pozornost. AIG proto přišla s mobilní aplikací, která přehledně informuje o reálných útocích i napáchaných škodách. 

Mnoho společností si nedovede představit výši finanční ztráty, které budou muset čelit v případě, že se stanou obětí kyberútoku. Spousta firem rovněž problematiku bagatelizuje a nevěnuje jí dostatečnou pozornost. AIG proto přišla s mobilní aplikací, která přehledně informuje o reálných útocích i napáchaných škodách.

Mobilní aplikace nese jméno pojistného produktu proti kybernetickým hrozbám od AIG, CyberEdge® Mobile App. Aplikace je určena, jak pro uživatele Apple (iPhone, iPad), tak pro zařízení s operačním systémem Android. AIG vyvinula aplikaci v reakci na nedostatečnou informovanost týkající se počítačových útoků. Shrnuje poznatky o ohlášených útocích po celém světě, o jejich následcích a pomáhá pracovat s risk managementem společností.

V prostředí aplikace je možné vidět mapu zobrazující útoky, ke kterým došlo v konkrétních společnostech. Nabízí také přístup ke zprávám z celého světa a rovněž k dokumentům, smlouvám a podmínkám kryjícím podobné případy. Užitečný je i slovník pojmů, který objasňuje IT termíny, jež nemusí být běžnému uživateli zcela jasné. V rámci kalkulátoru je možné vypočítat potenciální škodu, kterou by konkrétní společnost při úniku dat zaznamenala.

   

   AIGAPP1AIGAPP2

   AIGAPP3AIGAPP4

Stáhnout pro iPhone

Stáhnout pro iPad

Stáhnout pro Android

 

 

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články