Kooperativa má nové členy představenstva. O koho jde?


			Kooperativa má nové členy představenstva. O koho jde?

Představenstvo pojišťovny Kooperativa přivítalo se začátkem roku dva nové členy. Zajímá vás, jaké další změny nastaly ve vedení této významné české společnosti?

Dne 1. 1. 2020 se novými členy představenstva pojišťovny Kooperativa stali Mag. Christoph a Mgr. Martin Laur. Christoph Rath je zodpovědný za oblast financí, Martin Laur má na starost oblast likvidace pojistných událostí a správy pojistných smluv.

Noví členové v představenstvu Kooperativy nahradili pana Gerharda Lahnera, který zamířil do představenstva Vienna Insurance Group, a JUDr. Hanu Machačovou, která se rozhodla ukončit své působení v představenstvu Kooperativy. Nadále ale bude působit jako poradkyně generálního ředitele pojišťovny Kooperativa, kromě jiného i pro oblast CSR.

Christoph Rath Kooperativa

I po tomto datu tedy bude představenstvo pojišťovny Kooperativa sedmičlenné. Předsedou je Ing. Martin Diviš, MBA, členy jsou Mgr. Filip Král, Jiří Sýkora, Ing. Jaroslav Kulhánek, Ing. Tomáš Vaníček, MBA, Mag. Christoph Rath a Mgr. Martin Laur.

Po studiích ve Vídni a Sydney začal pan Mag. Christoph Rath svou profesní kariéru v bankovnictví. Ve VIG pracuje více než 15 let. Strávil 4 roky v srbských pojišťovnách VIG a 8 let v bulharských pojišťovnách VIG. V dubnu 2019 se stal členem představenstva České podnikatelské pojišťovny a v lednu 2020 členem představenstva Kooperativy pojišťovny. V představenstvu bude zodpovědný za oblast financí.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Náčelníku, proč nás nikdo nemá rád?


Martin Laur je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V pojišťovnictví pracuje od roku 1999, kdy nastoupil do České podnikatelské pojišťovny, Odboru pojištění odpovědnosti.Martin Laur Kooperativa

V roce 2000 přestoupil do Právního úseku pojišťovny Kooperativa, jehož se v roce 2009 stal ředitelem. Od roku 2016 do konce roku 2019 byl členem rozšířeného představenstva a k 1. 1. 2020 byl jmenován do představenstva pojišťovny Kooperativa.

Martin Laur je předsedou Legislativní sekce České asociace pojišťoven (ČAP). V roce 2018 převzal odpovědnost za řízení CSR v Kooperativě a v listopadu se stal ředitelem Platformy Vize 0, která spojuje subjekty soukromého, veřejného a neziskového sektoru s cílem snížit počet mrtvých a vážně zraněných na českých silnicích. V představenstvu bude zodpovědný za oblast operations.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články