Fúze společností KAPITOL a Benefita


			Fúze společností KAPITOL a Benefita

V polovině srpna 2019 zahájily společnosti KAPITOL pojišťovací a finanční poradenství a Benefita, další z dceřiných společností pojišťovny Kooperativa, proces fúze. V silně konkurenčním prostředí finančně poradenských společností tak vznikne velmi silný hráč.

Benefita byla založena v roce 2005 jako dceřiná společnost pojišťovny Kooperativa, která se zaměřovala výhradně na prodej autopojištění. S Benefitou spolupracuje přes 600 zprostředkovatelů. Společnost KAPITOL byla založena v roce 1996 jako dceřiná společnost skupiny VIG.


Mohlo by vás zajímat: TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2018 v Česku dle oPojištění.cz


Díky spolupráci s předními pojišťovnami v ČR, finančním koncernem VIG, významnými bankovními domy a dalšími investičními partnery si KAPITOL zajistil zcela unikátní postavení na trhu finančního poradenství. Se společností KAPITOL spolupracuje přes 1500 spolupracovníků.

„Věříme, že rozšíření rodiny Kapitolu přinese všem našim klientům komplexnější služby. Díky spojení s Benefitou se stáváme významnějším hráčem na trhu“, řekl Ing. Michal Pobuda, předseda představenstva společnosti KAPITOL. Po dokončení fúze bude mít poradenská společnost KAPITOL přes 2000 spolupracujících subjektů napříč Českou republikou.


Mohlo by vás zajímat: Negativní vývoj německé ekonomiky není dobrým znamením


KAPITOL pojišťovací a finanční poradenství

Kapitol je společnost s více než 20letou historií ve svém oboru. Patří do významné finanční skupiny Vienna Insurance Group. Stejně jako Kapitol, patří do VIG také nejvýznamnější společnosti rakouského a českého trhu, jako jsou Wiener Städtische nebo Kooperativa. Akcionáře Kapitolu tvoří Kooperativa (70 % akcií) a zbývajících 30 % akcií vlastní rakouský LPV-HOLDING. Aktuálně má Kapitol přes 1500 spolupracovníků na více než 50 pobočkách po celé České republice.

Zdroj: Kooperativa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články