„A kdo se postará o auto, když se mu na dovolené v Chorvatsku něco stane?“


			„A kdo se postará o auto, když se mu na dovolené v Chorvatsku něco stane?“
22.6.2015 Produkty

Nejčastější destinace Čechů pro letní dovolenou dlouhodobě zůstává Chorvatsko, do kterého se dopravují vlastním automobilem. Na cestě dlouhé 1 000 a více km se může přihodit cizím i vlastním přičiněním porucha, pochybení a v nejhorším případě i dopravní nehoda. Pojištění vozidla je sice nezbytností, ale řeší pouze finanční krytí škody na vozidle a nezbytné služby k jejímu odstranění. Vše ostatní je na majiteli, včetně zařizování. Asistenční služba oproti tomu zajišťuje veškeré úkony, na jednom telefonním čísle a v českém jazyce.

Společnost Europ Assistance přišla už v roce 2011 s inovativní asistenční službou pro osobní automobily, která stále nemá na trhu srovnání, a nyní představuje její vylepšenou verzi o pojištění pneumatik – AutoCare 2.0.

Na dovolené s autem nemusí dojít hned na nejhorší, ale i malá komplikace může zkazit celou dovolenou. Dochází palivo a čerpací stanice je v nedohlednu? Najetí na obrubník prorazilo pneumatiku? Klíče od auta čekají bezpečně uvnitř vozidla? A když už jsou klíče v zapalování, tak po otočení startér nereaguje kvůli vybité baterií? Komplikovaných situací je řada a to alespoň v Chorvatsku nehrozí zamrznutí nafty.

Ze statistik Europ Assistance vyplývá, že nejčastější zásahy probíhají v Chorvatsku, následuje Rakousko, Německo a Itálie. Z pohledu incidentů je nejčastější porucha, následuje nehoda a pak vybitá baterie. Z poruch se jednalo nejvíce o problémy s alternátorem, závady na motoru a třetím nejčastějším incidentem byla porucha na brzdovém systému. Průměrné náklady na vyřešení situací činily v loňském roce 20 000 Kč na jeden případ a nejdražší případ by majitele vozidla bez asistence stál 79 000 Kč.

Pro bližší představu uveďme reálný případ z loňského srpna. Klient se nacházel v letovisku Makarska, cca 1200 km od Prahy. U jeho rodinné dodávky VW přestal fungovat alternátor a zbýval den do konce dovolené. Po diagnostice a ověření dostupnosti náhradního dílu v místě bylo rozhodnuto o nutnosti repatriace (dovezení vozidla) zpět do ČR. Vzhledem k tomu, že posádka byla šestičlenná, bylo nutné zajistit i adekvátní dopravu. Pro klienta tedy byl z ČR vyslán vůz odtahové služby, který na korbě přivezl náhradní automobil Mercedes Vito. Tím se klient s rodinou dovezl zpět do ČR a odtahová služba dopravila jeho porouchaný automobil do domovského servisu, nejblíže jeho bydlišti. Bez asistence AutoCare by klient zaplatil přes 70 tisíc Kč, nebo by musel v Chorvatsku zůstat o týden déle, zajistit pro sebe a rodinu náhradní ubytování a čekat, než dodají náhradní díl a opraví automobil na místě.  

Kvalita asistenčních služeb je také závislá na smluvních partnerech. V Chorvatsku má Europ Assistance nasmlouvané české dodavatele, kteří jsou připraveni naložit vozidlo a dopravit jej včetně klienta do ČR rovnou. Není tak nutné čekat, než přijede pomoc z ČR.

AutoCare je asistenční služba určená majitelům a uživatelům osobních automobilů, kteří na cestách svým vozem chtějí mít jistotu pomoci a rady odborníků, nepřetržitě 24 hodin denně, 365 dnů v roce v jakékoli situaci. V případě sjednaného pojištění AutoCare zajistí Europ Assistance služby bezplatné asistence při nehodě, poruše, defektu pneumatiky, nedostatku paliva, vybití baterie či krádeže pojištěného vozidla.

Výhodou je, že na koordinátory asistenční centrály se lze obrátit i v jakýchkoliv dalších případech, např. když řidič potřebuje poradit adresu nejbližšího servisu nebo v situacích, kdy mu svítí některá kontrolka na palubní desce a není si jist následujícím postupem. Vše je dostupné na jednom telefonním čísle obsluhované jednou z největších asistenčních centrál v České republice.

Pojištění zahrnuje poskytování bezplatných informačních služeb, technických služeb (pomoc technika v místě události, odtažení vozidla, úschova vozidla), rezervaci a uhrazení náhradního ubytování a zajištění dopravy nebo přepravy vozidla do ČR. Celková výše limitu pojistného plnění na jednu událost je až 75 000 Kč. Obdobná služba s limitem 35 000 Kč na jednu událost je dostupná i pro motorkáře s názvem MotoCare.

Zdroj: Europ Assistance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články