Česká odtahová vozidla pomáhají krajanům v Chorvatsku


			Česká odtahová vozidla pomáhají krajanům v Chorvatsku
15.8.2017 Produkty

Chorvatsko patří mezi nejoblíbenější destinace, kam každoročně zamíří na letní dovolenou desítky tisíc Čechů. Nejčastěji k tomu volí individuální dopravu automobilem a chorvatské silnice se tak doslova hemží vozidly s českými registračními značkami. Ani v Chorvatsku se však českým řidičům nevyhýbají problémy s jejich vozidly.

Asistenční společnosti pojišťoven i zde pomáhají řidičům při poruchách a nehodách českých vozidel a v této oblíbené destinaci každou sezonu vyřeší stovky případů. Pro zajištění rychlé a efektivní pomoci působí během léta u chorvatského Primoštenu dvě česká odtahová vozidla s českou posádkou. Výhodou pro české řidiče je možnost komunikace v českém jazyce, ale také doporučení nejvýhodnějšího servisu, poskytnutí českého náhradního vozidla a v případě potřeby i převoz vozidla na opravu do ČR.


Mohlo by vás zajímat: Ústavní soud dal na frak principům pojišťovnictví. Zachrání CK garanční fond?


„Řidiči bývají mile překvapeni, když jim i v Chorvatsku přijede na pomoc české asistenční vozidlo s českou posádkou, která je proškolena tak, aby dokázala klientovi poskytnout pro něho nejvýhodnější služby. Na své peněžence to již letos pocítilo několik motoristů, kteří si opravu vozidla hradili sami. Jejich vozidlo bylo odtaženo z Chorvatska do ČR, kde bylo opraveno za české ceny. Po dobu opravy měl řidič k dispozici české náhradní vozidlo a ani problém s jeho autem mu dovolenou nezkazil. Na opravě přitom ušetřil až desítky tisíc korun,“ popisuje praktické zkušenosti s touto unikátní služnou Petr Bold, prezident České asociace asistenčních společností, která sdružuje asistenční společnosti poskytující tuto službu.

Různý rozsah asistenčních služeb obvykle získávají motoristé již k povinnému ručení. Je pak na jejich uvážení, zda si sjednají rozšířený balíček asistenčních služeb či využijí asistenci k havarijnímu pojištění. Rozsah poskytované asistence se často liší pro ČR a pro zahraničí, před odjezdem do ciziny, je proto potřeba si zkontrolovat limity poskytovaných služeb.


Mohlo by vás zajímat: Peter Socha: Trendy smerujú k individualizovaným riešeniam. AXA je pripravena


Mezi nejužitečnější služby pro motoristy patří odtah nepojízdného vozidla, práce automechanika na místě a provedení drobné opravy. V zahraničí se však může hodit i poskytnutí náhradního vozidla, ubytování po dobu opravy či zajištění přepravy zpět do ČR. Operátor call centra asistenční společnosti zároveň pomůže překonat jazykovou bariéru a zajistí klientovi v nouzi přístup k výhodným službám partnerských organizací, jakými jsou například místní autoservisy, půjčovny vozidel atd. Asistenci své pojišťovny si přivolá motorista na tel. čísle, které je uvedené na Zelené kartě.

Služby poskytované českých asistenčním týmem v Chorvatsku:

  • zajištění opravy vozidla v Chorvatsku
  • doporučení adekvátní autoopravny
  • odtah nepojízdného vozidla do místního servisu, případně zpět do ČR a zajištění opravy v ČR
  • zapůjčení českého náhradního vozidla
  • vstřícná komunikace v češtině
  • dobrá rada v češtině, které pomůže situace vyřešit ve prospěch motoristy

Vytížení českého asistenčního týmu v Chorvatsku:

  • zajistí 10 až 15 zásahů týdně
  • v průměru 4 odtahy zpět do ČR týdně
  • v rámci spolupráce s místními servisy vyřeší přednostně 2-3 opravy týdně
  • náhradní auto je poskytováno téměř ke každému vozidlu, které nelze zprovoznit v ten samý den 

Pomoc českého asistenčního týmu v Chorvatsku si motoristé přivolají na tel. čísle uvedeném na Zelené kartě (doklad o povinném ručení).

Zdroj: Česká asociace asistenčních společností

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články